Coleccion Aruba > Database di Personanan Sclavisa na Aruba 1840-1863 > Busca
Version na Papiamento English version of this Page Nederlandse versie


614 resultado, sortia segun Suceso (fecha).
Opcion pa sortia: Nomber - Fam - Fecha di nacemento - Edad - Nomber di Mama - Suceso (fecha)
  Nomber Nomber cu fam (na liberacion) Profesion Fecha di nacemento Edad Nomber di mama Suceso Lugar Doño
1 Anna Ceferina Anna Ceferina Delmina 1822 41 Emancipacion (14-05-1863) Curaçao Genereux de Lima - plantage St. Michiel
2 Fransisco de Paula Fransisco de Paula Demila 25-02-1834 29 Emancipacion (14-05-1863) Curaçao Genereux de Lima - plantage St. Michiel
3 Pierre Pierre Eenschot 1846 17 Emancipacion (14-05-1863) Curaçao G. Schotborgh Gz.
4 Job Job Eiland 1822 41 Emancipacion (14-05-1863) Curaçao Isaac Pinedo Jz
5 Juan Hiroma Juan Hiroma Erico 1832 31 Emancipacion (14-05-1863) Curaçao Rafael en Jeosuah Henriquez
6 Rosalia Rosalia Kreef 1838 25 Emancipacion (14-05-1863) Curaçao M.H. Roelandt
7 Eugene Eugene Lorensz 1860 3 Emancipacion (14-05-1863) Curaçao de weduwe J.B. Gravenhorst
8 Jonas Jonas Manuel 1813 50 Emancipacion (14-05-1863) Curaçao Jan Fredrik Haaijen
9 Mathijs Mathijs Moes 1804 59 Emancipacion (14-05-1863) Curaçao De weduwe G. A. C. Heldewier Vignon
10 Maria Andrea Josepha Maria Andrea Josepha Rodrigoo 1824 39 Emancipacion (14-05-1863) Curaçao Corneille Hubert Jonckheer
11 Bernardus Bernardus Ruba 1838 25 Emancipacion (14-05-1863) Curaçao Jan Fredrik Haaijen
12 Markies Markies Si´┐Żor 1839 24 Emancipacion (14-05-1863) Curaçao Jeudah Senior
13 Bartholomina Bartholomina Tuin 1851 12 Emancipacion (14-05-1863) Curaçao Isaac Pinedo Jz
14 Malain Malain Tuin 1821 42 Emancipacion (14-05-1863) Curaçao Isaac Pinedo Jz
15 Sintiago Sintiago Tuin 1849 14 Emancipacion (14-05-1863) Curaçao Isaac Pinedo Jz
16 Thomas Leclair Thomas Leclair Vlugt 1839 24 Emancipacion (14-05-1863) Curaçao Gabriel Pinedo
17 George Henrij George Henrij Sirbiente 1845 18 Emancipacion (1-7-1863) Aruba Michiel de Veer
18 Lambertus Lambertus Cunukero 1809 54 Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jean Oduber Croes
19 Victorine Victorine Sirbiente 1835 32 Emancipacion (1-7-1863) Aruba Michiel de Veer
20 Michael Michael Cunukero 1838 25 Carolina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
21 Hilazio Hilario Cunukero 1826 37 Betinna Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
22 Maria Clementina Maria Clementina Aber Coki 1820 43 Maria Tekela Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Jean Oduber
23 Pierre Pierre Andre Cunukero 1793 70 Susanna Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
24 Lucien Lucien Angela 1842 21 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Pieter Gorsira
25 Birjini Birjini Arique 1826 37 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Moseh de David Cohen Henriquez
26 Christina Christina Arique 1846 17 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Josef van Jacob Henriquez
27 Elisabeth Elisabeth Arique 1818 45 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Josef van Jacob Henriquez
28 Maria Lodovica Maria Lodovica Arique 1844 19 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Josef van Jacob Henriquez
29 Maria Luisa Maria Luisa Arique 1815 48 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Josef van Jacob Henriquez
30 Carolus Carolus Arrarat 1843 20 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao M.B Gorsira
31 Martha Martha Aruba 1849 14 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Johanna Sophia, Johan M. Frederik Statius en Karel Wilhelm van Eps
32 Martha Nicanor Martha Nicanor Aruba 1840 23 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Jacob Abraham Jesurun
33 Regina Francisca Regina Francisca Aruba 1817 46 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Johanna Sophia, Johan M. Frederik Statius en Karel Wilhelm van Eps
34 Juan Maximus Juan Maximus Ausente 1838 25 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Leah van Abraham Jesurun gehuwd met M.M. Monsanto
35 Petronellia Petronilia Bak Sirbiente 31-5-1849 14 Narcissa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Simon Anthonij Maduro
36 Louis Hironimo Louis Hironimo Bakrel 30-9-1850 12 Petrona Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik Kelly
37 Eloisa Brunette Eloisa Brunette Berg 1836 27 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Francisco de Paula Montes
38 Gregoria Selina Gregoria Selina Berghut Costurera 28-11-1842 20 Maria Encarnacion Emancipacion (1-7-1863) Aruba Elizabeth van der Biest
39 Sanblosa Sanblosa Bijlo 3-2-1861 2 Emerencia Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
40 Colastica Colastica Bijlo 10-2-1856 7 Klarissa Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
41 Elizabeth Elizabeth Bijlo 7-8-1861 1 Klarissa Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
42 Emerencia Emerencia Bijlo Cunukero 23-1-1842 21 Klarissa Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
43 Eusebia Eusebia Bijlo 7-8-1842 20 Klarissa Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
44 Isabella Isabella Bijlo 8-7-1851 11 Klarissa Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
45 Juana Juana Bijlo 27-5-1853 10 Klarissa Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
46 Juliana Damasia Juliana Damasia Bijlo Sirbiente 11-12-1843 19 Klarissa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Isaac Maduro
47 Lorenso Lorenzo Bijlo 4-9-1859 3 Klarissa Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
48 Frederik Frederik Bijlo Cunukero 1819 44 Maria Magdalena Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
49 Klarissa Klarissa Bijlo Bendedora 1814 49 Maria Magdalena Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
50 Luciano Theophile Luciano Theophilo Bijlo Trahador 8-1-1861 19 Maria Mercelina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
51 Pierre Pierre Bijlo Trahador 1830 33 Petrona Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
52 Benjamin Benjamin Bikker 2-7-1861 1 Juliana Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
53 Eduard Eduardo Rei Bikker Cunukero 11-5-1847 16 Maria Theodora Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
54 Eucacio Pedro Eulalio Pedro Bikker Cunukero 12-2-1845 18 Maria Theodora Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
55 Juliana Juliana Bikker Coki 16-2-1840 23 Maria Theodora Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
56 Martha Cornelia Martha Cornelia Bikker Coki 1835 28 Maria Theodora Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
57 Florencio Theodor Florencio Theodor Bikker 7-11-1857 5 Martha Cornelia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
58 Johanna Eliza Johanna Elisa Bikker 6-5-1862 1 Martha Cornelia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
59 Maria Gilima Maria Gilina Bikker 3-6-1859 4 Martha Cornelia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
60 Maria de Purificacion Maria de Purificacion Binnik Sirbiente 1836 27 Catharina Willemina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Govert Quant
61 Regina Juliana Regina Juliana Binnik 16-2-1860 3 Maria de Purificacion Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Govert Quant
62 Jose Antonio Jose Antonio Bisem Cunukero 1801 62 Johanna Arnota Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Govert Quant
63 Leonora Leonora Bisem Coki 1807 56 Johanna Arnota Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Govert Quant
64 Johannes Johannes Bisem Cunukero 1829 34 Leonora Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Govert Quant
65 Maria Phelepina Maria Felepina Bisem Sirbiente 1835 28 Leonora Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
66 Bregita Bregita Boulangere 1834 29 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Jacob Abraham Jesurun
67 Anthoinetta Anthoinet Braaf Labadora 1819 44 Theresa Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
68 Nicolaas Nicolaas Braaf Bomba 1814 49 Theresa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
69 Bernardin Deceno Bernardino Deceno Bremer Cunukero 20-5-1841 22 Anna Martha Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
70 Bisento Marten Bicento Marten Bremer Cuidado di Carne/Cabrito 1835 28 Anna Martha Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
71 Dorothea Ignees Dorothea Ignees Bremer Labadora 1842 21 Anna Martha Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
72 Jose Maria Jose Maria Bremer Cunukero 1838 25 Anna Martha Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
73 Utalis Utalis Bremer Cunukero 17-5-1852 11 Anna Martha Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
74 Epifania Zoraida Epifania Bremer 7-4-1861 2 Dorothea Ignees Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
75 Anna Martha Anna Martha Bremer Sirbiente 1809 54 Maria Poppe Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
76 Florentina Martina Florentina Martins Briesen Sirbiente 1835 28 Fermina Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Frederik Johannes van der Biest
77 Bergina Bergina Briesen 12-7-1854 8 Florentina Martins Emancipacion (1-7-1863) Aruba Frederik Johannes van der Biest
78 Elouisa Eloisa Briesen 15-12-1861 1 Florentina Martins Emancipacion (1-7-1863) Aruba Frederik Johannes van der Biest
79 Frederico Asinto Frederico Asinto Briesen 11-9-1858 4 Florentina Martins Emancipacion (1-7-1863) Aruba Frederik Johannes van der Biest
80 Lodewijk Candida Lodewijk Candida Briesen 3-10-1856 6 Florentina Martins Emancipacion (1-7-1863) Aruba Frederik Johannes van der Biest
81 Maria Oliana Maroa Oliana Briesen 8-1-1858 5 Florentina Martins Emancipacion (1-7-1863) Aruba Frederik Johannes van der Biest
82 Magdalena Magdalena Brown 1837 26 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Jan van der Singel
83 Berlin Berlin Camelia 1833 30 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Benjamin Jacob Moreno
84 Maria del Camien Maria del Camien Caraij 1828 35 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao P.F. de Haseth
85 Simon Simon Cardos Kuiper 1813 50 Helena Cardozo Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
86 Catharina Francisca Catharina Francisca Cast 1840 23 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Jacob de Castro
87 Anna Christina Anna Christina Caster 1839 24 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao David Moses de Castro
88 Johannis Johannis Chuchubi 1828 35 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Jacob Abraham Jesurun
89 Maria Victorina Maria Victorina Clemop 1805 58 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Cathalina Clement
90 Faustina Faustina Crispina 1843 20 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Bregida da Costa Gomez
91 Juan Jakobus Juan Jakobus Curial 1849 14 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Nicolaas Curiel
92 Sotero Rodrigo Sotero Rodrigo Curial 1852 11 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Nicolaas Curiel
93 Manuel Manuel Decotona 1842 21 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Mateas Mathias Daal
94 Maria Mevigila Maria Mevigila Delupo 1838 25 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao David A. Senior
95 Domingo Domingo Doengoe 1813 50 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao P.F. de Haseth
96 George George Domana Cunukero 1834 29 Klementina Emancipacion (1-7-1863) De erfgenamen van wijlen Jacobus Croes sr.
97 Dorantij Dorantij Dorida 1830 33 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Jacob Abraham Jesurun
98 Louisa Louisa Dorthalina Dominga Emancipacion (1-7-1863) Gouvernement
99 Maria Zenona Maria Zenona Dubero 12-4-1842 21 Desai Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jean Oduber
100 Mortimer Mortimer Dubero 3-7-1861 1 Maria Zenona Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jean Oduber
101 Maria Zebel Maria Zebel Duro Sirbiente 1838 25 Dorothea Felestina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Elizabeth van der Biest
102 Cleto Martin Cleto Martin Duro Cunukero 23-4-1845 18 Maria Encarnacion Emancipacion (1-7-1863) Aruba Elizabeth van der Biest
103 Dorothea Colletana Dorothea Callitana Duro 7-8-1858 4 Maria Zebel Emancipacion (1-7-1863) Aruba Elizabeth van der Biest
104 Liberato Liberato Duro 17-8-1856 6 Maria Zebel Emancipacion (1-7-1863) Aruba Elizabeth van der Biest
105 Eminia Gregoria Eminia Gregoria Ecury 24-12-1861 1 Anna Eustacia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacobus de Lange
106 Eugenio Eugenio Ecury 15-11-1860 2 Francisca Candida Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
107 Ana Eustacia Anna Eustacia Ecury Sirbiente 15-4-1840 23 Maria Felipa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacobus de Lange
108 Francisca Candida Francisca Candida Ecury Coki 1837 26 Maria Felipa Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
109 Dominga Francisca Dominga Francisca Emans 1783 80 Maria Angelista Emancipacion (1-7-1863) De boedel van wijlen Jan Hendrik Godfried Eman
110 George George Erique 1818 45 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Theodorus de Veer
111 Pedro Cathalina Pedro Cathalina Everon Cunukero 25-11-1845 17 Martha Emancipacion (1-7-1863) Aruba Cornelis Tromp
112 Saturnina Saturnino Everon Sirbiente 29-11-1848 14 Martha Emancipacion (1-7-1863) Aruba Cornelis Tromp
113 Bruno Bruno Fabus 25-4-1854 9 Carolina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
114 Claudio Claudio Fabus 7-7-1856 6 Carolina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
115 Jan Frederik Jan Frederik Fabus Cunukero 1834 29 Carolina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan George Croes
116 Carolina Carolina Fabus Labadora 1810 53 Sara Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
117 Florina Florina Federal 1836 27 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Abigael Jacob Moreno
118 Maria Ogenica Maria Ogenia Fingal Coki 1841 22 Cecilia Carolina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
119 Adriaan Adriaan Fingal Trahador 1835 28 Klara Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
120 Antonio Antonio Fingal 6-12-1856 6 Klara Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
121 Guillermo Pablo Guillermo Pablo Fingal 15-1-1854 9 Klara Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
122 Jan Jan F. Fingal 17-4-1859 4 Klara Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
123 Jullian Juliaan Fingal 17-9-1850 12 Klara Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
124 Maria de la Merced Maria de la Merced Fingal Trahado di sombre 24-9-1844 18 Klara Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
125 Arnest Arnest Fingal 1-4-1858 5 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
126 Ilvana Ilvania Fingal Sirbiente 1-10-1846 16 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
127 Joseph Guadelupe Joseph Guadelupe Fingal Cuidado di Carne 26-2-1843 20 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
128 Klara Klara Fingal Bendedora 1819 44 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
129 Maria Bisenta Maria Bisenta Fingal Sirbiente 1836 27 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
130 Minguel Minguel Fingal Cunukero 1806 57 Maria Emancipacion (1-7-1863) De erfgenamen van wijlen Jacobus Croes sr.
131 Jacob Jacob Fingal Huiswachter 1791 72 Maria Antonia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
132 Lambertus Lambertus Fingal Cuidado di baca 1807 56 Maria Antonia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
133 Maria Martha Maria Martha Fingal 1779 84 Maria Magdalena Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
134 Cecilia Cecilia Fingal 15-1-1851 12 Maria Ogenia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
135 Dick Dick Fingal 3-4-1856 7 Maria Ogenia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
136 Robertus Robertus Fingal Trahador 1827 36 Marietje Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
137 Dorothea Manuela Dorothea Manuela Foquet 1838 25 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Josef van Jacob Henriquez
138 Maria Eloize Maria Eloiza Frankkus Sirbiente 1833 30 Andrea Geertruida Emancipacion (1-7-1863) A. P. W. Franken
139 Merian Meriam Frankkus Sirbiente 3-1-1851 12 Elijza Emancipacion (1-7-1863) A. P. W. Franken
140 Andreas Eugene Andreas Eugene Frankkus 10-11-1858 4 Eloisa Emancipacion (1-7-1863) A. P. W. Franken
141 Antonio Theophile Anthonij Theophile Frankkus Sirbiente 26-7-1854 8 Eloisa Emancipacion (1-7-1863) A. P. W. Franken
142 Louis Eustacius Louis Eustacius Frankkus 29-3-1862 1 Eloisa Emancipacion (1-7-1863) A. P. W. Franken
143 Virginia Demeticia Virginia Demeticia Gaai 1842 21 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Jacob Abraham Jesurun
144 Feotista Petra Feotista Petra Goudstraat 27-5-1855 8 Adelien Emancipacion (1-7-1863) Aruba Simon Gomez
145 Leona Leonarda Goudstraat 28-6-1851 12 Adelien Emancipacion (1-7-1863) Aruba Simon Gomez
146 Lucia Johanna Lucia Johanna Goudstraat 15-12-1860 2 Adelien Emancipacion (1-7-1863) Aruba Simon Gomez
147 Patronilia Irene Petronilia Irene Goudstraat Sirbiente 26-11-1845 17 Adelien Emancipacion (1-7-1863) Aruba Simon Gomez
148 Florentin Florentin Goudstraat 16-10-1859 3 Betorina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Simon Gomez
149 Jacinto Jacinto Goudstraat 17-8-1862 0 Betorina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Simon Gomez
150 Christina Christina Goudstraat 24-7-1861 1 Cecilia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Simon Gomez
151 Adelin Adelien Goudstraat Sirbiente 1825 38 Petrona Emancipacion (1-7-1863) Aruba Simon Gomez
152 Betorina Betorina Goudstraat Sirbiente 1830 33 Petrona Emancipacion (1-7-1863) Aruba Simon Gomez
153 Cecilia Cicilia Goudstraat Sirbiente 1838 25 Petrona Emancipacion (1-7-1863) Aruba Simon Gomez
154 Martilia Martilia Haan Cunukero 1834 29 Eustacia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Cornelis Tromp
155 Susanna Cleta Susanna Cleta Hardmijn Costurera 1836 27 Maria Ignees Emancipacion (1 juli 1863) Bonaire Johanna Elisabeth Muskus
156 Johanna Johanna Harique 1843 20 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Josef van Jacob Henriquez
157 Mattea Mattea Hassel Coki 1805 58 Maria de los Santos Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Jean Oduber
158 Joseph Joseph Hassel Cunukero 1828 35 Mattea Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Frederik Oduber
159 Juan Juan Hassel Cunukero 1830 33 Mattea Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Jean Oduber
160 Maria Damasa Maria Damasa Hassel 11-12-1844 18 Mattea Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Jean Oduber
161 Natalia Sedavilla Natalia Sedevilla Hassel 1-12-1851 11 Mattea Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Jean Oduber
162 Oportuno Oportuno Hassel Cunukero 1839 24 Mattea Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Jean Oduber
163 Anna Stacia Anna Stacia Helder 29-11-1851 11 Christina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
164 Filomena Filomina Helder Sirbiente 24-4-1847 16 Christina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Dominga Causilia Pardo
165 Jose de los Santos Minguel de los Santos Helder Cunukero 5-7-1842 20 Christina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
166 Juana Barbara Juana Barbara Helder Sirbiente 4-12-1844 18 Christina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Michael Pablios Solagnier
167 Klara Klara Helder Panadero 1832 31 Christina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
168 Paulina Paulina Helder Coki 1839 24 Christina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
169 Rosa Rosali Helder Coki 1834 29 Christina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Evert Lodewijk Zeppenfeldt
170 Stacio Stacio Helder Sirbiente 18-8-1849 13 Christina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
171 Christina Christina Helder Sirbiente 1805 58 Clara Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
172 Huberta Huberta Helder 3-11-1858 4 Klara Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
173 Leonarda Leonarda Helder 8-11-1856 6 Klara Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
174 Lucas Lucas Helder 9-12-1860 2 Klara Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
175 Pieter Pieter Helder Sirbiente 1797 66 Klara Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
176 Marcella Marcelo Helder 16-1-1859 4 Maria Poulina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
177 Theodorus Theodorus Helder 9-12-1861 1 Maria Poulina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
178 Garibaldi Cephas Garibaldi Cephas Helder 25-9-1861 1 Rosa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Evert Lodewijk Zeppenfeldt
179 Lermicio Lermicio Helder 6-10-1854 8 Rosa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Evert Lodewijk Zeppenfeldt
180 Martijn Martijn Hennep Metsla 1808 55 Katita Emancipacion (1-7-1863) M.C. Meinhardt
181 Felix Felix Hilina Smid 1809 54 Hilina Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
182 Jonathan Jonathan Hippias 1843 20 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Jacob Abraham Jesurun
183 Mattheo Matteo Holberg Cunukero 1835 28 Mattea Emancipacion (1-7-1863) Aruba George Wolff
184 Resellij Resellij Hoop 1834 29 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Lourens E. Pietersz
185 Susanna Susanna Horst Panadero 1780 83 Lucia Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
186 Isaac Isaac Horst Cunukero 1813 50 Susanna Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
187 Jacob Jacob Horst Cunukero 1813 50 Susanna Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
188 Altemiza Altemiza Ideatica 1830 33 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Esther Moreno Suares
189 Juan Juan Ideatica 1855 8 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Esther Moreno Suares
190 Seveno Seveno Iker 1843 20 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Gerard Abbath
191 Dorothea Dorothea Janga 1832 31 Elisabeth Emancipacion (1-7-1863) Gouvernement
192 Martha Martha Janga 1819 44 Johanna Emancipacion (1-7-1863) Gouvernement
193 Guillermo Ronaldo Guillermo Ronaldo Janga 7-2-1841 22 Martha Emancipacion (1-7-1863) Gouvernement
194 Pedro Pedro Janga 1805 58 Petrona Emancipacion (1-7-1863) Gouvernement
195 Cathalina Cathalina Janja 1802 61 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao M. O. Welhous
196 Carolina Carolina Jaspal Sirbiente 1822 41 Betorina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Dirk Jansen
197 Janies Jonies Kamerdijk Metsla 1795 68 Dorothea Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
198 Jose Jose Kamp Cunukero 19-3-1844 19 Emelie Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Juan Leon
199 Maria Christina Maria Christina Kamp 20-10-1861 1 Emelie Emancipacion (1-7-1863) Aruba De minderjarige dochter Abelina Luijdens van Christiaan Luijdens
200 Maria Presentacion Maria Presentacion Kamp Sirbiente 21-11-1847 15 Emelie Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Juan Leon
201 Nicolasa Nicolasa Kamp 10-9-1853 9 Emelie Emancipacion (1-7-1863) De kinderen van Christiaan Luijdens
202 Soferina Martina Seferina Martina Kamp 1-3-1851 12 Emelie Emancipacion (1-7-1863) De kinderen van Christiaan Luijdens
203 Thomasa Thomasa Kamp 13-9-1857 5 Emelie Emancipacion (1-7-1863) De kinderen van Christiaan Luijdens
204 Emelie Emelie Kamp Sirbiente 1821 42 Seferina Emancipacion (1-7-1863) De kinderen van Christiaan Luijdens
205 Francois Paulo Francois Paulo Kasino Cunukero 26-1-1843 20 Malain Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan George Croes
206 Coleta Coleta Kemp Sirbiente 6-5-1845 18 Florencia Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
207 Felix de Catalicio Felix Catalicio Kemp Cunukero 18-5-1842 21 Florencia Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
208 Jesenia Isenia Kemp 1833 30 Florencia Emancipacion (1-7-1863) De kinderen van wijlen David Capriles jr.
209 Quirico Julito Quirico Julito Kemp Sirbiente 16-6-1845 18 Florencia Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
210 Susanna Estanislaura Susanna Estanislaura Kemp Sirbiente 1838 25 Florencia Emancipacion (1-7-1863) De kinderen van wijlen David Capriles jr.
211 Florencia Florencia Kemp Ayudante di cushina 1807 56 Maria Anthonia Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
212 Nicolaas Nicolaas Kemp 6-12-1855 7 Susanna Estanislaura Emancipacion (1-7-1863) De kinderen van wijlen David Capriles jr.
213 Romanus Romanus Kemp 28-2-1862 1 Susanna Estanislaura Emancipacion (1-7-1863) De kinderen van wijlen David Capriles jr.
214 Theresa Tekla Theresa Tekla Kemp 23-9-1858 4 Susanna Estanislaura Emancipacion (1-7-1863) De kinderen van wijlen David Capriles jr.
215 Bonifacio Eduard Bonifacio Eduard Ketcon 1841 22 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Gerrit Burgh Conquet
216 Anna Anna Ketels Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Abigael Henriquez gehuwd met Jacob Naar
217 Balbarita Balbarita Klark 4-12-1861 1 Englentina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jose Anselmo Figaroa
218 Ambrosio Ambrosia Klark 7-12-1853 9 Estebana Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
219 Emelia Emilia Klark 29-9-1861 1 Estebana Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
220 Leon Leon Klark 11-4-1856 7 Estebana Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
221 Englentina Englentina Klark Sirbiente 1836 27 Leonora Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jose Anselmo Figaroa
222 Estebana Estebana Klark Bendedora 1831 32 Leonora Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
223 Amanda Gregoria Amanda Gregoria Klepper 29-11-1859 3 Celestina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Bernardus van der Veen Quant
224 Carlos Martin Carlos Martin Klepper Cunukero 2-7-1847 15 Celestina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Julian Marten Semeleer
225 Eusemia Albertina Eusemia Albertina Klepper 14-8-1862 0 Celestina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Bernardus van der Veen Quant
226 Martha Ebilia Martha Ebilia Klepper 23-2-1855 8 Celestina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Bernardus van der Veen Quant
227 Mercelina Merselina Klepper 26-3-1852 11 Celestina Emancipacion (1-7-1863) De kinderen van Philip Kelly
228 Nicolasa Felentina Nicolasa Felentina Klepper Sirbiente 10-9-1844 18 Celestina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Alexander Kelly
229 Simona Augustina Simona Augustina Klepper 28-10-1857 5 Celestina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Bernardus van der Veen Quant
230 Selestina Celestina Klepper Labadora 1826 37 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Bernardus van der Veen Quant
231 Eduardo Rei Eduardo Rei Klepper 13-10-1849 13 Maria Celestina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Alexander Kelly
232 Francisco Francisco Consiceon Knuppel 1790 73 Consiceon Emancipacion (1-7-1863) De weduwe van wijlen Jean Anthonij Oduber
233 Constancia Gregoria Constancia Gregoria Kollot Sirbiente 9-5-1845 18 Regina Fransisca Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacobus de Lange
234 Joseph Joseph Kollot Cunukero 7-4-1843 20 Regina Fransisca Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacobus de Lange
235 Maria Ignacia Maria Ignacia Kollot Sirbiente 30-7-1847 15 Regina Fransisca Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacobus de Lange
236 Pedro de Alcantara Pedro de Alcantara Kollot Sirbiente 19-10-1841 21 Regina Fransisca Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
237 Anna Francisca Anna Francisca Kransen 10-1-1860 3 Bernadina Emancipacion (1-7-1863) De erfgenamen van wijlen Jacobus Croes sr.
238 Regina Jacomina Regina Jacomina Kransen 3-8-1857 5 Bernadina Emancipacion (1-7-1863) De erfgenamen van wijlen Jacobus Croes sr.
239 Bernadina Bernadina Kransen Sirbiente 1838 25 Dominga Emancipacion (1-7-1863) De erfgenamen van wijlen Jacobus Croes sr.
240 Nobertus Nobertus Kransen Cunukero 6-6-1841 22 Dominga Emancipacion (1-7-1863) De erfgenamen van wijlen Jacobus Croes sr.
241 Agneda Agueda Kras 5-2-1850 13 Cleantis Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jean Oduber Croes
242 Antonio Antonio Kras 5-6-1854 9 Cleantis Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jean Oduber Croes
243 Rusa Rosamunda Rusa Rosamunda Kras 27-8-1848 14 Cleantis Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jean Oduber Croes
244 Lucien Lucien Kreel Metsla 1819 44 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan George Croes
245 Elias Elias Krosendijk 19-11-1858 4 Dominga Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Pieter Croes
246 Jose de la Rose Jose de la Rosa Krosendijk 2-9-1856 6 Dominga Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Pieter Croes
247 Juana Selani Juana Silanie Krosendijk 12-6-1862 1 Dominga Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Pieter Croes
248 Ricardo Beltranica Ricardo Biltania Krosendijk 7-2-1854 9 Dominga Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Pieter Croes
249 Andreas Andreas Krosendijk 30-11-1857 5 Maria Rosina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Simon Anthonij Croes
250 Louis Louis Krosendijk 13-12-1860 2 Maria Rosina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Simon Anthonij Croes
251 Dominga Dominga Krosendijk Sirbiente 1830 33 Maria Zebel Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Pieter Croes
252 Maria Rosina Maria Rosina Krosendijk Sirbiente 1832 31 Maria Zebel Emancipacion (1-7-1863) Aruba Simon Anthonij Croes
253 Mariana Marianna Krosendijk Sirbiente 1828 35 Maria Zebel Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacobus Croes
254 Exson Exson Krosendijk 27-11-1857 5 Marianna Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacobus Croes
255 Isaac Isaac Krosendijk 3-6-1851 12 Marianna Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacobus Croes
256 Juan Girigorio Juan Grigorio Krosendijk 19-11-1854 8 Marianna Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacobus Croes
257 Martis Martes Krosendijk 9-7-1862 0 Marianna Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacobus Croes
258 Thomas Thomas Krospaal Cunukero 1821 42 Catrijn Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Pieter Croes
259 Mouricie Mouricie Kusmus Labadora 1835 28 Clara Emancipacion (1 juli 1863) Bonaire Richard Raven Muskus
260 Guillermo St. Jago Guillermo St. Jago Kusmus Marinero 1836 27 Maria Augustina Emancipacion (1 juli 1863) Bonaire Richard Raven Muskus
261 Eduard Lazarus Eduard Lazarus Kusmus Costurero 17-12-1843 19 Martina Celestina Emancipacion (1 juli 1863) Bonaire Richard Raven Muskus
262 Martilla Sedarfilia Martilia Sederfilia Kwarts 25-6-1854 9 Anna Petronia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
263 Theofil Ignasio Theofil Ignacio Kwarts 1-2-1858 5 Anna Petronia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
264 Mirjam Mirjam Kwarts 1820 43 Helena Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Faustina Riet
265 Anna Petronia Anna Petronia Kwarts 1832 31 Helena Celestina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
266 Jacobus Monico Jacobus Monico Kwarts Cunukero 4-5-1841 22 Helena Celestina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Bernardus van der Veen Quant
267 Modest Luciano Modest Lucianas Kwarts 12-12-1846 16 Helena Celestina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
268 Verginia Eugenia Virginia Eugenia Kwarts Sirbiente 1838 25 Helena Celestina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Bernardus van der Veen Quant
269 Escolastica Escolastica Kwarts 12-2-1854 9 Maria Elisabeth Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Iden Quant
270 Helena Selestina Helena Celestina Kwarts 1808 55 Maria Elizabeth Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
271 Paulina Henrietta Poulina Henrietta Kwarts 1819 44 Maria Elizabeth Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
272 Maria Helena Maria Helena Kwarts 1797 66 Maria Eugenia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
273 Albertina Trenidad Albertina Trinidad Kwarts 11-6-1854 9 Poulina Henrietta Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
274 Francisca Lavinia Francisca Lavinia Kwarts 3-12-1847 15 Poulina Henrietta Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
275 Francisca Selinia Francisca Selinia Kwarts 17-12-1849 13 Poulina Henrietta Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
276 Janetta Florencia Jeanette Florencia Kwarts 7-11-1841 21 Poulina Henrietta Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
277 Juliana Trenidad Juliana Trinidad Kwarts 11-6-1854 9 Poulina Henrietta Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
278 Lodewijk Paulus Lodewijk Paulus Kwarts Cunukero 1838 25 Poulina Henrietta Emancipacion (1-7-1863) Aruba Bernardus van der Veen Quant
279 Rosamanda Rosamonda Kwarts 10-1-1852 11 Poulina Henrietta Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
280 Sebastiana Sebastiana Ladrillo 1841 22 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao David Pardo Jr.
281 Lucien Lucien Lami 1846 17 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Isaac Namias de Crasto
282 Echmund Echmund Langpijl 10-11-1853 9 Clara Margaritha Emancipacion (1-7-1863) M.C. Meinhardt
283 Emiel Emile Langpijl 30-6-1850 13 Clara Margaritha Emancipacion (1-7-1863) M.C. Meinhardt
284 Josepha Catrina Josepha Catrina Langpijl Sirbiente 19-3-1842 21 Clara Margaritha Emancipacion (1-7-1863) M.C. Meinhardt
285 Maraija Maraija Langpijl 14-2-1858 5 Clara Margaritha Emancipacion (1-7-1863) M.C. Meinhardt
286 Maria Anthonetta Maria Anthoinette Langpijl Sirbiente 7-10-1847 15 Clara Margaritha Emancipacion (1-7-1863) M.C. Meinhardt
287 Alexander Delkalmo Alexander Delkalmo Langpijl Trahador 1837 26 Margaritha Emancipacion (1-7-1863) M.C. Meinhardt
288 Clara Margaretha Clara Margharitha Langpijl Labadora 1815 48 Maria Anthoinette Emancipacion (1-7-1863) M.C. Meinhardt
289 Frederik Frederik Lenbek Cunukero 1839 24 Fermina Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
290 Maria Theodora Maria Theodora Lennip Sirbiente 1791 72 Maria Helena Emancipacion (1-7-1863) M.C. Meinhardt
291 Celestina Celestina Lente 1842 21 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Weduwe Johannes Lourens Axson
292 Sarafina Demetricia Sarafina Demetricia Libel 1837 26 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao William Charles Gaerste
293 Juliaan Juliaan Liprandi 1840 23 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao J.J. Naar
294 Emerentia Emerencia Loefstok Sirbiente 1834 29 Cathalina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Lourens Croes
295 Ferdinand Ferdinand Lomp Carpinte 1839 24 Felipa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
296 Bilonia Bilonia Loopstok 17-5-1854 9 Lucretia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacob Lacle
297 Dominga Isenia Dominga Isenia Loopstok 20-12-1857 5 Lucretia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacob Lacle
298 Maria Celestina Maria Celestina Loopstok Trahado di sombre 29-7-1851 11 Lucretia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacob Lacle
299 Paulina Julita Paulina Julita Loopstok Trahado di sombre 16-6-1848 15 Lucretia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacob Lacle
300 Susanna Candida Susanna Candida Loopstok Sirbiente 1-12-1845 17 Lucretia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacob Lacle
301 Lucretia Lucretia Loopstok Labadora 1817 46 Maria Lucretia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacob Lacle
302 Uranie Uranie Loopstok 19-9-1861 1 Susanna Candida Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacob Lacle
303 Mauricia Edeloilia Mauricia Edeloilia Lubo 1853 10 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Isaac Rodriguez Miranda Jr.
304 Petronilia Petronilia Lubo 1816 47 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Isaac Rodriguez Miranda Jr.
305 Prudencia Vitalia Prudencia Vitalia Lubo 1841 22 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Ester Pereira Brandao
306 Maria Estebana Maria Estebana Mali 1846 17 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Jacob Abraham Jesurun
307 Gerard Martijn Gerard Martijn Man Metsla 1821 42 Lina Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
308 Brentje Brentje Marmot 1843 20 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Elias Penso Suares
309 Juan Pedro Juan Pedro Marok Cunukero 1833 30 Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
310 Lourens Justianus Chivalier Lourens Justianus Chivalier Marok Cunukero 1837 26 Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
311 Aguedita Aguedita Marok 24-3-1858 5 Maria Encarnacion Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
312 Antonilla Rodesenda Antonilla Rodesinda Marok Coki 10-5-1845 18 Maria Encarnacion Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
313 Atalio Rudolf Atalio Rudolf Marok 10-3-1855 8 Maria Encarnacion Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
314 Jose Ramon Jose Ramon Marok Cunukero 1840 23 Maria Encarnacion Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
315 Lutgardes Julia Lutgardus Julia Marok Sirbiente 16-6-1847 16 Maria Encarnacion Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
316 Merselina Leocadia Merselina Leocaria Marok Sirbiente 26-4-1843 20 Maria Encarnacion Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
317 Theolinde IJsavinia Theolinda IJsavinia Marok Sirbiente 27-10-1849 13 Maria Encarnacion Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
318 Pedro Martin Pedro Martin Matie 1839 24 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Daniel Cohen Henriquez
319 Hermilia Hermilia Matus 6-12-1858 4 Georgina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Christina Wever
320 Rosalia Rosalia Matus 4-1-1862 1 Georgina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Christina Wever
321 Clement Clementina Matus Cuidado di Carne/Cabrito 1821 42 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
322 Merselina Merselina Matus Sirbiente 1816 47 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
323 Seferina Seferina Martina Matus Panadero 1803 60 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Dominga Causilia Pardo
324 Alexander Nicasius Alexander Nicasius Matus Knecht 14-12-1846 16 Seferina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
325 Georgina Georgina Matus 24-4-1842 21 Seferina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Christina Wever
326 Frederika Frederika Medus 6-1-1853 10 Delaida Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
327 Delaida Delaida Medus Sirbiente 1822 41 Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
328 Beatris Beatris Mendesa 1831 32 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Abigael Lopez Namias gehuwd met A. Mendes Chumaseiro Az.
329 Carmolin Carmolin Mendesa 1855 8 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Abigael Lopez Namias gehuwd met A. Mendes Chumaseiro Az.
330 Catharina Catharina Menora 1790 73 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Jacob Moreno Henriquez
331 Camelio Camelio Michiels 1851 12 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao E.H.C. Schouten
332 Ephrosina Ephrosina Michiels 1846 17 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao E.H.C. Schouten
333 Felicia Felicia Michiels 1853 10 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao E.H.C. Schouten
334 Manuela Adela Manuela Adela Michiels 1849 14 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao E.H.C. Schouten
335 Celestino Jesus Celestino Jesus Mispad Cunukero 6-4-1849 14 Cleantis Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
336 Gerarda Elodie Gerarda Elodie Mispad Sirbiente 24-4-1846 17 Cleantis Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
337 Jacoba Rosenda Jacoba Rosenda Mispad 1-3-1856 7 Cleantis Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
338 Maximi Geriacio Maximi Gervacio Mispad Sirbiente 19-6-1851 12 Cleantis Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
339 Praxedis Daniel Praxedis Daniel Mispad 21-7-1861 1 Cleantis Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
340 Cleantis Cleantis Mispad Coki 1824 39 Maria Jacoba Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
341 Bartholdo Bartholdo Moerdijk Cunukero 1817 46 Maria Rosaria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Maduro
342 Catrina Catharina Moezel Labadora 1822 41 Gracie Emancipacion (1-7-1863) Aruba Dominga Causilia Pardo
343 Merced Merced Moezel 1826 37 Gracie Emancipacion (1-7-1863) De boedel van wijlen Anthonij Oduber Croes
344 Minguel Minguel Molen Sirbiente 29-9-1845 17 Dorina Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
345 Phelipe Benitus Philipi Benitus Molen Sirbiente 23-8-1842 20 Dorina Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
346 Andrea Avelina Andrea Avelina Monte 1848 15 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Francisco de Paula Montes
347 Figaro Figaro Morel 1-10-1862 0 Juliana Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
348 Juliana Juliana Morel Bendedora 23-5-1841 22 Margaritha Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
349 Sarah Sarah Morel Sirbiente 1827 36 Margaritha Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Croes
350 Claudia Claudio Morel 1847 16 Sarah Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Croes
351 Felix Felix Morel 6-2-1854 9 Sarah Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Croes
352 Mauricia Maurizia Morel 22-9-1850 12 Sarah Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Croes
353 Margaritha Margaritha Morel Labadora 1802 61 Sophia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
354 Jearmijn Jearmijn Nabu 1829 34 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Jacob Abraham Jesurun
355 Martis St. Jago Martis St. Jago Napoleon 1841 22 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao J.J. Naar
356 Servinet Servinet Nella 1827 36 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Jacob Abraham Jesurun
357 Damiana Brigida Damiana Brigida Nels Sirbiente 1826 Louisa Emancipacion (1 juli 1863) Suriname Ferdinand Hendrik Flu
358 Florentina Florentina Niel 1850 13 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao J.J. Naar
359 Martha Martha Niel 1826 37 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao J.J. Naar
360 Carlos Jesus Carlos Jesus Odilaar Marinero 1837 26 Maria Jesus Emancipacion (1-7-1863) Willem, Francois en Louis Oduber
361 Adriaan Adriaan Odor Cunukero 1819 44 Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jean Oduber Croes
362 Marthis Marthis Odor Cunukero 1821 42 Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jean Oduber Croes
363 Constantien Constantien Odor Cunukero 1814 49 Catharina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannas Andries Werleman
364 Rimon Nicolaas Rimon Nicolaas Odor Cunukero 1814 49 Catrina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Nicolaas Oduber
365 Barnabas Barnabas Odor Cunukero 1839 24 Emerencia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jean Oduber Croes
366 Francisca Roseta Francisca Roset Odor Sirbiente 4-6-1844 19 Emerencia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jean Oduber Croes
367 Julian Valentin Juliaan Valentin Odor Cunukero 13-2-1842 21 Emerencia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jean Oduber Croes
368 Cornelia Cornelia Odor 16-9-1861 1 Fransisca Roset Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jean Oduber Croes
369 Emerentia Emerencia Odor Sirbiente 1817 46 Juana Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jean Oduber Croes
370 Gerard Gerard Odor Cunukero 1815 48 Juana Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
371 Lucas Lucas Odor Cunukero 1819 44 Juana Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Boekhout
372 Maria Maria Odor Coki 1809 54 Juana Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jean Oduber Croes
373 Thomas Thomas Odor Cunukero 1810 53 Juana Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik Kelly
374 Maria Louisa Maria Louisa Odor Coki 1827 36 Maria Emancipacion (1-7-1863) Venezuela Lourens Oduber Croes
375 Maria Ogenia Maria Ogenia Odor Labadora 1830 33 Maria Emancipacion (1-7-1863) De weduwe van wijlen Louis Lourens Oduber
376 Anselmus Anselmus Odor 21-4-1861 2 Maria Louisa Emancipacion (1-7-1863) Venezuela Lourens Oduber Croes
377 Celestina Celestina Odor 6-4-1848 15 Maria Louisa Emancipacion (1-7-1863) Venezuela Lourens Oduber Croes
378 Lavinia Lavinia Odor 31-3-1850 13 Maria Louisa Emancipacion (1-7-1863) Venezuela Lourens Oduber Croes
379 Marcus Marcelino Marcus Marcelina Odor Sirbiente 18-6-1845 18 Maria Louisa Emancipacion (1-7-1863) Venezuela Lourens Oduber Croes
380 Maria Maria Odor 3-5-1854 9 Maria Louisa Emancipacion (1-7-1863) Venezuela Lourens Oduber Croes
381 Maria Dionisia Maria Dionisia Odor 8-4-1852 11 Maria Louisa Emancipacion (1-7-1863) Venezuela Lourens Oduber Croes
382 Rumaldo Ricardo Rumaldo Ricardo Odor 8-2-1857 6 Maria Louisa Emancipacion (1-7-1863) Venezuela Lourens Oduber Croes
383 Ignacio Ignacio Odor 31-7-1857 5 Maria Ogenia Emancipacion (1-7-1863) De weduwe van wijlen Louis Lourens Oduber
384 Jacinto Jacinto Odor 11-9-1849 13 Maria Ogenia Emancipacion (1-7-1863) De weduwe van wijlen Louis Lourens Oduber
385 Juan Eugenio Juan Ogenio Odor 15-11-1851 11 Maria Ogenia Emancipacion (1-7-1863) De weduwe van wijlen Louis Lourens Oduber
386 Juana Elijza Juana Elijza Odor 23-4-1860 3 Maria Ogenia Emancipacion (1-7-1863) De weduwe van wijlen Louis Lourens Oduber
387 Robbert Robbert Olieberg Cuidado di Carne/Cabrito 1827 36 Gustina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
388 Jose Antonio Jose Antonio Olieberg Sirbiente 1831 32 Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Frederik Oduber
389 Juana Nicolasa Juana Nicolaas Oort Coki 1815 48 Alexine Andrade Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jean Oduber Croes
390 Dorothea Henrietta Dorothea Henriette Orman 6-2-1861 2 Cleantis Emancipacion (1-7-1863) Willem, Francois en Louis Oduber
391 Jose Consecion Jose Consecion Orman 8-12-1858 4 Cleantis Emancipacion (1-7-1863) Willem, Francois en Louis Oduber
392 Pablo Pablo Orman 15-1-1854 9 Cleantis Emancipacion (1-7-1863) Willem, Francois en Louis Oduber
393 Virginia Virginia Orman 11-1-1860 3 Cleantis Emancipacion (1-7-1863) Willem, Francois en Louis Oduber
394 Benjamin Benjamind Orman Sirbiente 1848 15 Maria Andrea Emancipacion (1-7-1863) Willem, Francois en Louis Oduber
395 Cleantis Cleantis Orman Ayudante di cushina 1833 30 Maria Andrea Emancipacion (1-7-1863) Willem, Francois en Louis Oduber
396 Isidorus Isidorus Orman Sirbiente 2-1-1846 17 Maria Andrea Emancipacion (1-7-1863) Willem, Francois en Louis Oduber
397 Jan Feelix Jan Felix Orman Marinero 1835 28 Maria Andrea Emancipacion (1-7-1863) Willem, Francois en Louis Oduber
398 Jose Maria de las Nieves Jose Maria de los Nives Orman Sirbiente 1838 25 Maria Andrea Emancipacion (1-7-1863) Willem, Francois en Louis Oduber
399 Maria Eugenia Maria Eugenia Orman Sirbiente 13-11-1840 22 Maria Andrea Emancipacion (1-7-1863) Willem, Francois en Louis Oduber
400 Rita Rita Orman 22-7-1850 12 Maria Andrea Emancipacion (1-7-1863) Willem, Francois en Louis Oduber
401 Susanna Susanna Orman Ayudante di cushina 1835 28 Maria Andrea Emancipacion (1-7-1863) Willem, Francois en Louis Oduber
402 George George Pado Cunukero 1813 50 Paulina Pardo Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
403 Apolonia Apolonia Pale 1850 13 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Bernardus Anthonij Prince
404 Regina Regina Pale 1815 48 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Bernardus Anthonij Prince
405 Willemina Tecla Willemina Tecla Pale 1847 16 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Bernardus Anthonij Prince
406 Leonora Leonora Palma Sirbiente 1835 28 Palmira Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Jacoba Arends
407 Raphaela Rafaela Palma Labadora 1831 33 Palmira Emancipacion (1-7-1863) Aruba Borchard Specht Croes
408 Regnita Regnita Palma Sirbiente 1832 31 Palmira Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Jacoba Arends
409 Anna Martha Anna Palma 15-9-1850 12 Rafaela Emancipacion (1-7-1863) Aruba Borchard Specht Croes
410 Anthon Anthon Palma 7-8-1848 14 Rafaela Emancipacion (1-7-1863) Aruba Borchard Specht Croes
411 Eurosina Eustacia Eurosina Eustacia Palma 2-11-1862 0 Rafaela Emancipacion (1-7-1863) Aruba Borchard Specht Croes
412 Loisinet Loisinet Palma 25-5-1857 6 Rafaela Emancipacion (1-7-1863) Aruba Borchard Specht Croes
413 Lucidor Lucidor Palma 24-9-1852 10 Rafaela Emancipacion (1-7-1863) Aruba Borchard Specht Croes
414 Lucinder Lucinder Palma 25-9-1854 8 Rafaela Emancipacion (1-7-1863) Aruba Borchard Specht Croes
415 Rosalinda Rosalina Palma 20-6-1859 4 Rafaela Emancipacion (1-7-1863) Aruba Borchard Specht Croes
416 Baliriano Belerino Palma 15-12-1855 7 Regnita Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Jacoba Arends
417 Felipe Benancio Felipe Benancio Palma 23-8-1853 9 Regnita Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Jacoba Arends
418 Juan Bantisto Juan Bantista Palma 29-8-1850 12 Regnita Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Jacoba Arends
419 Jose Nicodemus Jose Nicodemus Palma 15-9-1860 2 Reynita Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Jacoba Arends
420 Rusina Rusina Paskel Sirbiente 1811 52 Anna Martha Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jochem Paesch
421 Braulia Braulia Paskel Sirbiente 26-3-1843 20 Maria Ignees Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Louisa Lecroix
422 Johannes Johannes Paskel Cunukero 1829 34 Maria Ignees Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jochem Paesch
423 Nicolas Nicolaas Paskel Cunukero 1830 33 Maria Ignees Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jochem Paesch
424 Jan Willem Pent Jan Willem Pent Pent/Pint 1829 34 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Weduwe E.C. Henriquez geboren Pinto
425 Jan Willem Pint Jan Willem Pint Pent/Pint 1829 34 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Jeudith Jesurun Pinto weduwe Edmond Cohen Henriquez
426 Rosina Oradia Rosina Oradia Petit 15-7-1861 1 Gregoria Uranie Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
427 Maria Rosina Maria Rosina Petit Labadora 1811 52 Josepha Joaquino Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
428 Gregoria Uranie Gregoria Uranie Petit Labadora 28-11-1843 19 Maria Rosina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
429 Anadita Anadita Poffel 13-7-1855 7 Maria Emancipacion (1-7-1863) Willem, Francois en Louis Oduber
430 Donisio Donisio Poffel 7-4-1856 7 Maria Emancipacion (1-7-1863) Willem, Francois en Louis Oduber
431 Raphaele Rafael Poffel Sirbiente 24-10-1846 16 Maria Emancipacion (1-7-1863) Willem, Francois en Louis Oduber
432 Maria Maria Poffel Panadero 1815 48 Susanna Emancipacion (1-7-1863) Willem, Francois en Louis Oduber
433 Carolina Palaciana Carolina Polaziana Quandus 1825 38 Aldersina Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
434 Delfina Ogenia Delfina Ogenia Quandus 1834 29 Aldersina Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
435 George Septimo George Septimo Quandus Cunukero 1837 26 Aldersina Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Bernardus van der Veen Quant
436 Gerard Martin Gerard Martin Quandus Cunukero 1832 31 Aldersina Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
437 Isaac Apollo Isaac Apollo Quandus Cunukero 9-2-1840 23 Aldersina Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
438 Fernando Polidor Fernando Polider Quandus 11-2-1856 7 Anna Petronia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
439 Adelisia Feliptora Adelisia Feliptora Quandus 5-1-1860 3 Anna Petronilla Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
440 Charlotte Charlotte Quandus 1-2-1857 6 Delfina Ogenia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
441 Emelina Emelina Quandus 15-10-1859 3 Delfina Ogenia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
442 Fernando Ignasio Fernando Emanuel Quandus 5-3-1862 1 Delfina Ogenia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
443 Victoria Georgina Victoria Georgina Quandus 18-10-1854 8 Delfina Ogenia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
444 Alderzina Martina Aldersina Martina Quandus 1799 64 Juana Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
445 Elisabeth Casiana Elisabeth Casiana Quandus 14-8-1857 5 Paulina Hendrietta Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
446 Adela Verginia Adela Virginia Quilotte 30-8-1857 5 Gerarda Louisa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Bernardus van der Veen Quant
447 Clotilda Batestina Cleotilda Batestina Quilotte 14-12-1859 3 Gerarda Louisa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Bernardus van der Veen Quant
448 Napoleon Napoleon Quilotte 20-9-1855 7 Gerarda Louisa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Bernardus van der Veen Quant
449 Zoraide Elentreria Zoraide Elentheria Quilotte 20-2-1862 1 Gerarda Louisa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Bernardus van der Veen Quant
450 Barttolomina Bartholomina Quilotte Costurera 1839 24 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Bernardus van der Veen Quant
451 Gerarda Louisa Gerarda Louisa Quilotte 1834 29 Maria Eugenia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Bernardus van der Veen Quant
452 Maria Ogenia Maria Ogenia Quilotte Sirbiente 1809 54 Maria Isabella Emancipacion (1-7-1863) Aruba Alexander Kelly
453 Anna Margaritha Annah Margaretha Quilotte 14-7-1854 8 Maria Ogenia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Alexander Kelly
454 Hermenegildo Hermenegildo Quilotte 9-12-1851 11 Maria Ogenia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Alexander Kelly
455 Maria Selestina Maria Celestina Quilotte 5-4-1857 6 Maria Ogenia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Alexander Kelly
456 Colinet Colinet Raplo Coki 1842 21 Anna Maria Emancipacion (1-7-1863) De kinderen van Christiaan Luijdens
457 Christiaan Christiaan Reef Cunukero 1834 29 Rosij Emancipacion (1-7-1863) Aruba Michiel de Veer
458 Mariet Mariet Reno 1845 18 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Ragael Moreno Namias de Castro Moreno Namias de Crasto
459 Silvester Silvester Ridder Cuidado di bestia 31-12-1841 21 Josepha Emancipacion (1-7-1863) Aruba Christiaan Luijdens
460 Hermina Hermina Ridderstaat 7-4-1858 5 Anna Petrona Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Ridderstap
461 Maria Inees Maria Inees Ridderstaat 23-10-1855 7 Anna Petrona Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Ridderstap
462 Maria Thomasa Maria Thomasa Ridderstaat 21-12-1852 10 Anna Petrona Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Ridderstap
463 Nouel Nouel Ridderstaat 25-12-1860 2 Anna Petrona Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Ridderstap
464 Martin Martina Ridderstaat 30-1-1856 7 Augustina Supriana Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Ridderstap
465 Everandus Everardus Ridderstaat 16-12-1860 2 Maria Martillia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Ridderstap
466 Augustina Supriana Augistina Supriana Ridderstaat 1835 28 Maria Mercelina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Ridderstap
467 Maria Mathilda Maria Martillia Ridderstaat 1826 37 Maria Mercelina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Ridderstap
468 Maria Petrona Maria Petrona Ridderstaat 1831 32 Maria Mercelina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Ridderstap
469 Seder Mortis Seder Mortis Ridderstaat Cunukero 1832 31 Maria Mercelina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Jean Oduber
470 Juan Jose Juan Jose Ridderstaat Cunukero 1829 34 Maria Merselina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Ridderstap
471 Maria Lacrus Maria Lacruz Ridderstaat 14-9-1843 19 Maria Merselina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Ridderstap
472 Martina Kalister Martina Kalister Ridderstaat 1836 27 Maria Theresa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Ridderstap
473 Cicero Egmond Cicero Egmond Ridderstaat 12-5-1854 9 Martina Kalister Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Ridderstap
474 Maria Rosa Maria Rosa Roeba 1832 31 Leonora Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Willem van Houten
475 Emelina Emelina Roman 1835 28 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao P.F. de Haseth
476 Jose Jose Rosa Cunukero 1814 49 Rosa Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
477 Mortimer Mortimer Rozenberg 14-5-1854 9 Dorothea Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan George Croes
478 Oscar Oscar Rozenberg 2-9-1858 4 Dorothea Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan George Croes
479 Pedro Pedro Rozenberg 5-8-1856 6 Dorothea Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan George Croes
480 Utalis Utalies Rozenberg 1-2-1861 2 Dorothea Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan George Croes
481 Cathalina Romana Cathalina Romana Rozenberg Sirbiente 9-8-1844 18 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Leonora Currie
482 Dorothea Dorothea Rozenberg Sirbiente 1836 27 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan George Croes
483 Esperanza Amalia Esperanza Amalia Rozenberg Sirbiente 18-12-1848 14 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Frederik Oduber
484 Felip Felip Rozenberg Cunukero 1829 34 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Frederik Johannes van der Biest
485 Hermelina Hermelina Rozenberg Labadora 1833 30 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Govert Quant
486 Jose Rumaldo Jose Rumaldo Rozenberg Cunukero 1-7-1842 21 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
487 Lucas Lucas Rozenberg Cunukero 1837 26 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacobus Croes
488 Benito Benito Rozenberg Cunukero 1804 59 Maria Gracia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
489 Manuel Manuel Rozenberg Trahador 1814 49 Maria Gracia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Nicolaas Croes van der Biest
490 Maria Maria Rozenberg Coki 1811 52 Maria Gracia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Frederik Oduber
491 Andrea Andrea Ruba 1829 34 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao P.F. de Haseth
492 Christoba Christoba Rutzeil 10-7-1850 12 Anthonia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Gabriel Ruiz
493 Nicolasa Nicolasa Rutzeil 1813 50 Juana Emancipacion (1-7-1863) Aruba Gabriel Ruiz
494 Maria Clowisa Maria Clowisa Seritu 1835 28 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Jacob Abraham Jesurun
495 Maria Delfina Maria Delfina Sierbol 18-11-1843 19 Beatries Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jose Anselmo Figaroa
496 Marcelo Marcelo Sierbol 20-4-1862 1 Maria Delfina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jose Anselmo Figaroa
497 Beatris Beatries Sierbol Sirbiente 1821 42 Maria Farad Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik Kelly
498 Juan Cancion Juan Cancion Sifoe 1837 26 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Samuel da Costa Gomez Jr.
499 Balentien Balentien Simon 1827 36 Betsij Emancipacion (1-7-1863) Gouvernement
500 Maria Mathilda Maria Mathilda Simona 1835 28 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao de weduwe Gerard Marten Calvo
501 Magdalena Ignacia Magdalena Ignacia Slet 1838 25 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Jan Nicolas van Houten en Carel van Houten
502 George George Sloot Cunukero 1816 47 Anna Michij Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
503 Carolina Carolina Soliana 1832 31 Tina Emancipacion (1-7-1863) Gouvernement
504 Maria Lisetta Maria Lisette Stamper 1793 70 Catharina Emancipacion (1-7-1863) De executeur testamentair in den boedel van wijlen Jan van der Biest Croes, Borchard Specht Croes
505 Louisa Louisa Stamper 10-12-1855 7 Florentina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Maduro
506 Simona Simona Stamper 28-10-1859 3 Florentina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Maduro
507 Florentina Martina Florentina Stamper Sirbiente 1831 32 Maria Louisa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Maduro
508 Juan Gerard Juan Gerard Stamper Cunukero 1829 34 Maria Louisa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Pieter Croes
509 Nicolaas Nicolaas Steenen Metsla 1822 41 Anthonetje Emancipacion (1-7-1863) De boedel van wijlen Willem Specht
510 Louis Louis Stram Cunukero 1817 46 Florentina Emancipacion (1-7-1863) De weduwe van wijlen Jean Anthonij Oduber
511 Willemina Willemina Struis Sirbiente 1788 75 Theresa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
512 Susanna Susanna Suarsel Sirbiente 1829 34 Maria Zebel Emancipacion (1-7-1863) Aruba Damita Suares
513 Arbolina Donicia Arbolina Monicia Suarsel 10-10-1856 6 Susanna Emancipacion (1-7-1863) Aruba Damita Suares
514 Maria Paulina Maria Paulina Suarsel 30-7-1854 8 Susanna Emancipacion (1-7-1863) Aruba Damita Suares
515 Mattea Mattea Suresa 1842 21 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Esther Moreno Suares
516 Andelij Seponie Andelie Sefronie Thiele Sirbiente 19-7-1847 15 Maria Ascencion Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Geraldina Thielen
517 Francisco Mortimer Francisco Mortimer Thiele 4-10-1852 10 Maria Ascencion Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Geraldina Thielen
518 Gustave Gustave Thiele Cunukero 2-10-1849 13 Maria Ascencion Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Geraldina Thielen
519 Juan Antonio Juan Antonio Thiele Bendedora 1826 37 Narcissa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Geraldina Thielen
520 Maria Rafaela Maria Rafaela Thiele Costurera 1824 39 Narcissa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Geraldina Thielen
521 Narcisa Narcissa Thiele Coki 1806 57 Paulina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Geraldina Thielen
522 Juan Juan Trompetter Cunukero 1823 40 Juana Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Martin Tromp
523 Petrona Petrona Tulipan 1835 28 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Abigael Jacob Moreno
524 Pedro Mentor Pedro Mentor Ursula 1-8-1854 8 Johanna Leonora Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Jean Oduber
525 Willem Willem Ursula 29-10-1861 1 Johanna Leonora Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Jean Oduber
526 Johanna Leonora Johanna Leonora Ursula Sirbiente 1833 30 Rosina Ursula Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Jean Oduber
527 Willem Willem Vampa 1830 33 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao P.F. de Haseth
528 Augustin Maxime Augustin Maxime Vapor 1851 12 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Mordechaij Henriquez Cadet
529 Dorothea Dorothea Vapor 1832 31 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Mordechaij Henriquez Cadet
530 Roset Roset Veldhoop 1837 26 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Martis Felix
531 Guillermo Guillermo Vogel Cunukero 1815 48 Maria Gracia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacobus de Lange
532 Juan Thomas Juan Thomas Vogel Cunukero 1794 69 Maria Gracia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Cornelis Tromp
533 Betriaan Betriaan Vos Cunukero 1843 20 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Clara Croes
534 Juan Juan Vos Cunukero 1830 33 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Simon Anthonij Maduro
535 Maria Maria Vos 1797 66 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba De boedel van wijlen Hendrik Croes
536 Martijn Martijn Vos Cunukero 1826 37 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Lourens Croes
537 Martina Martina Vos Sirbiente 1828 35 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Clara Croes
538 Augustin Augustin Vries 22-10-1853 9 Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Clara Croes
539 Filemon Filemon Vries 7-8-1855 7 Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Clara Croes
540 Juillet Juillet Vries 8-3-1850 13 Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Clara Croes
541 Noberto Noberto Vries 24-8-1861 1 Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Clara Croes
542 Thomas Thomas Vries Cunukero 21-11-1846 16 Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Clara Croes
543 Andrea Caijetana Andrea Caijetana Wafer 1843 20 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Reneta Danies gehuwd met A.ij. de Pool
544 Juana Juana Wafer 1812 51 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Reneta Danies gehuwd met A.ij. de Pool
545 Hendrina Hendrina Water Sirbiente 1811 52 Catharina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Lampe
546 Juan van Nicolaas Juan Nicolaas Water Cunukero 1835 28 Hendrietta Emancipacion (1-7-1863) Aruba Casper Theodorus Croes
547 George George Water Marinero 1830 33 Hendrina Emancipacion (1-7-1863) De kinderen van wijlen David Capriles jr.
548 Lucas Lucas Water Cunukero 18-10-1843 19 Hendrina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Lampe
549 Nobles Nobles Water Bomba 1828 35 Hendrina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
550 Willem Eduard Willem Edmund Water Cunukero 5-2-1848 15 Hendrina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Lampe
551 Carolina Rosalia Carolina Rosalia Weller Sirbiente 4-11-1847 15 Saniet Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
552 Jean Jaques Juan Jaques Weller Cunukero 13-12-1843 19 Saniet Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
553 Christoffel Christoffel Wernet 10-11-1860 2 Carolina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
554 Clarissa Clarissa Wernet 15-7-1854 8 Carolina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
555 Florencia Ernestina Florencia Ernestina Wernet 7-11-1851 11 Carolina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
556 Garbiro Garbiro Wernet Cunukero 17-9-1849 13 Carolina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
557 Johannes Andries Johannes Andries Wernet 4-2-1859 4 Carolina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
558 Rosalia Rosalie Wernet 27-12-1856 6 Carolina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
559 Johanna Hendrietta Johanna Hendrietta Wernet Labadora 1811 52 Juana Emancipacion (1-7-1863) De erfgenamen van wijlen Maria van Horkum (Gorcum)
560 Fannor Fannor Wernet 21-1-1852 11 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
561 Florentina Hiacintha Florentina Hijacintha Wernet Sirbiente 16-8-1844 18 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
562 Francisca Thomasina Francisca Thomasina Wernet Sirbiente 17-9-1847 15 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
563 Henrique Henrique Wernet 10-6-1860 3 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
564 Isabella Isabelle Wernet 8-7-1861 1 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
565 Jacobus Jacobus Wernet 25-7-1856 6 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
566 Josephina Josefina Wernet 11-9-1858 4 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
567 Juilliet Juillet Wernet Sirbiente 10-5-1850 13 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
568 Narcissa Narcissa Wernet Sirbiente 1827 36 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
569 Petronilia Francisca Petronilia Francisca Wernet Sirbiente 17-9-1845 17 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
570 Sarafina Eloiza Serafina Eloiza Wernet Sirbiente 1-12-1842 20 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
571 Petrona Petrona Wernet Sirbiente 1803 60 Maria Louisa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
572 Generoso Geniroso Wernet 12-12-1854 8 Narcissa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
573 Juan Juan Wernet 4-6-1860 3 Narcissa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
574 Polidor Polidor Wernet 7-3-1853 10 Narcissa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
575 Carolina Carolina Wernet Sirbiente 1832 31 Petrona Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
576 Juan Juan Wernet Cunukero 1828 35 Petrona Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
577 Maria Maria Wernet Sirbiente 1821 42 Petrona Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
578 Reina Reina Wernet 1826 37 Petrona Emancipacion (1-7-1863) De erfgenamen van Gilles P. Werleman
579 Anna Anna Wernet 16-1-1851 12 Reina Emancipacion (1-7-1863) De erfgenamen van Gilles Poppe Werleman
580 Cathalina Rosa Cathalina Rosa Wernet 11-9-1848 14 Reina Emancipacion (1-7-1863) De erfgenamen van Gilles Poppe Werleman
581 Helena Helena Wernet 10-4-1858 5 Reina Emancipacion (1-7-1863) De erfgenamen van Gilles Poppe Werleman
582 Juan Pedro Juan Pedro Wernet Cunukero 2-6-1847 16 Reina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
583 Pieter Pieter Wernet 17-4-1860 3 Reina Emancipacion (1-7-1863) De erfgenamen van Gilles Poppe Werleman
584 Sarah Sarah Wernet 10-9-1856 6 Reina Emancipacion (1-7-1863) De erfgenamen van Gilles Poppe Werleman
585 Simon Simon Wernet 20-11-1853 9 Reina Emancipacion (1-7-1863) De erfgenamen van Gilles Poppe Werleman
586 Benita Benita Wester Sirbiente 2-4-1848 15 Clementina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
587 Claudio Osbaldo Claudio Osbaldo Wester Cunukero 30-10-1840 22 Clementina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
588 Ferdinand Angela Ferdinand Angela Wester Cunukero 2-10-1845 17 Clementina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
589 Neron Neron Wester 1-11-1857 5 Clementina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
590 Victoria Victoria Wester 29-1-1855 8 Clementina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
591 Zenon Zenon Wester 24-8-1861 1 Clementina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
592 Plaisier Clementina Wester Coki 1813 50 Maria Martha Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
593 Abad Abad Wild 4-12-1856 6 Carolina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Eugenio Gallardo Scholten
594 Calixta Calixta Wild 14-10-1853 9 Carolina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Eugenio Gerardo Scholten
595 Emanuel Emanuel Wild Cunukero 1-1-1843 20 Carolina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van wijlen Jan Daniel Oduber
596 Lucia Lucia Wild 11-9-1861 1 Carolina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Eugenio Gallardo Scholten
597 Carolina Carolina Wild Bendedora 1824 39 Lucia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Eugenio Gerardo Scholten
598 Juan Juan Wild Cunukero 1816 47 Lucia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Michael Eman
599 Leonora Leonora Wino 1829 34 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Jacob Abraham Jesurun
600 Leander Leander Wolter Sirbiente 9-10-1847 15 Angelista Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
601 Livina Elinor Livinia Elinor Wolter Sirbiente 12-11-1842 20 Angelista Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
602 Maria Adelicia Maria Adelicia Wolter 1-11-1861 1 Livinia Elinor Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
603 Angelista Angelista Wolter Bendedora 1811 52 Maria Theresa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
604 Juana Juana Ystra 1820 43 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Nelia Agatha Ponne
605 Venus Venus Ystra 1839 24 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Nelia Agatha Ponne
606 Cleantis Cleantis Zagaria 1837 26 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao A.D. Jesurun
607 Carolus Barromeo Carolus Barromeo Zucu 1838 25 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Jacob Abraham Jesurun
608 Dorothea Victoria Dorothea Victoria Zucu 1846 17 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Jacob Abraham Jesurun
609 Maria Catharina Maria Catharina Zucu 1846 17 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Jacob Abraham Jesurun
610 Simon Simon Zucu 1843 20 Emancipacion (01-07-1863) Curaçao Jacob Abraham Jesurun
611 Abelardo Mattheus Abelardo Mattheus Zwaan Cunukero 21-9-1841 21 Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
612 David David Zwaan Cunukero 6-12-1843 19 Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
613 Jonathan Jonathan Zwaan Cunukero 1843 20 Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
614 Zander Cresens Zander Cresens Zwaan Cunukero 1839 24 Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes

Lesa mas di e database aki


coleccion.aw - Un solo portal pa e herencia documental y audiovisual di Aruba.
E Website/Database aki ta un cooperacion entre Archivo Nacional Aruba, Biblioteca Nacional Aruba y UNOCA.
Pa pregunta tocante e database aki: tuma contacto cu nos.