Coleccion Aruba > Database di Personanan Sclavisa na Aruba 1840-1863 > Busca
Version na Papiamento English version of this Page Nederlandse versie


95 resultado, sortia segun Nomber di mama.
Opcion pa sortia: Nomber - Fam - Fecha di nacemento - Edad - Nomber di mama - Suceso (fecha)
  Nomber Nomber cu fam (na liberacion) Profesion Fecha di nacemento Edad Nomber di mama Suceso Lugar Doño
1 George Henrij George Henrij Sirbiente 1845 18 Emancipacion (1-7-1863) Aruba Michiel de Veer
2 Victorine Victorine Sirbiente 1835 32 Emancipacion (1-7-1863) Aruba Michiel de Veer
3 Patronilia Irene Petronilia Irene Goudstraat Sirbiente 26-11-1845 17 Adelien Emancipacion (1-7-1863) Aruba Simon Gomez
4 Maria Eloize Maria Eloiza Frankkus Sirbiente 1833 30 Andrea Geertruida Emancipacion (1-7-1863) A. P. W. Franken
5 Leander Leander Wolter Sirbiente 9-10-1847 15 Angelista Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
6 Livina Elinor Livinia Elinor Wolter Sirbiente 12-11-1842 20 Angelista Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
7 Rusina Rusina Paskel Sirbiente 1811 52 Anna Martha Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jochem Paesch
8 Carolina Carolina Jaspal Sirbiente 1822 41 Betorina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Dirk Jansen
9 Emerentia Emerencia Loefstok Sirbiente 1834 29 Cathalina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Lourens Croes
10 Hendrina Hendrina Water Sirbiente 1811 52 Catharina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Lampe
11 Maria de Purificacion Maria de Purificacion Binnik Sirbiente 1836 27 Catharina Willemina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Govert Quant
12 Nicolasa Felentina Nicolasa Felentina Klepper Sirbiente 10-9-1844 18 Celestina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Alexander Kelly
13 Filomena Filomina Helder Sirbiente 24-4-1847 16 Christina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Dominga Causilia Pardo
14 Juana Barbara Juana Barbara Helder Sirbiente 4-12-1844 18 Christina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Michael Pablios Solagnier
15 Stacio Stacio Helder Sirbiente 18-8-1849 13 Christina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
16 Christina Christina Helder Sirbiente 1805 58 Clara Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
17 Josepha Catrina Josepha Catrina Langpijl Sirbiente 19-3-1842 21 Clara Margaritha Emancipacion (1-7-1863) M.C. Meinhardt
18 Maria Anthonetta Maria Anthoinette Langpijl Sirbiente 7-10-1847 15 Clara Margaritha Emancipacion (1-7-1863) M.C. Meinhardt
19 Gerarda Elodie Gerarda Elodie Mispad Sirbiente 24-4-1846 17 Cleantis Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
20 Maximi Geriacio Maximi Gervacio Mispad Sirbiente 19-6-1851 12 Cleantis Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
21 Benita Benita Wester Sirbiente 2-4-1848 15 Clementina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
22 Bernadina Bernadina Kransen Sirbiente 1838 25 Dominga Emancipacion (1-7-1863) De erfgenamen van wijlen Jacobus Croes sr.
23 Minguel Minguel Molen Sirbiente 29-9-1845 17 Dorina Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
24 Phelipe Benitus Philipi Benitus Molen Sirbiente 23-8-1842 20 Dorina Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
25 Maria Zebel Maria Zebel Duro Sirbiente 1838 25 Dorothea Felestina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Elizabeth van der Biest
26 Merian Meriam Frankkus Sirbiente 3-1-1851 12 Elijza Emancipacion (1-7-1863) A. P. W. Franken
27 Antonio Theophile Anthonij Theophile Frankkus Sirbiente 26-7-1854 8 Eloisa Emancipacion (1-7-1863) A. P. W. Franken
28 Maria Presentacion Maria Presentacion Kamp Sirbiente 21-11-1847 15 Emelie Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Juan Leon
29 Francisca Roseta Francisca Roset Odor Sirbiente 4-6-1844 19 Emerencia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jean Oduber Croes
30 Florentina Martina Florentina Martins Briesen Sirbiente 1835 28 Fermina Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Frederik Johannes van der Biest
31 Coleta Coleta Kemp Sirbiente 6-5-1845 18 Florencia Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
32 Quirico Julito Quirico Julito Kemp Sirbiente 16-6-1845 18 Florencia Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
33 Susanna Estanislaura Susanna Estanislaura Kemp Sirbiente 1838 25 Florencia Emancipacion (1-7-1863) De kinderen van wijlen David Capriles jr.
34 Verginia Eugenia Virginia Eugenia Kwarts Sirbiente 1838 25 Helena Celestina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Bernardus van der Veen Quant
35 Emerentia Emerencia Odor Sirbiente 1817 46 Juana Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jean Oduber Croes
36 Pieter Pieter Helder Sirbiente 1797 66 Klara Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
37 Juliana Damasia Juliana Damasia Bijlo Sirbiente 11-12-1843 19 Klarissa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Isaac Maduro
38 Englentina Englentina Klark Sirbiente 1836 27 Leonora Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jose Anselmo Figaroa
39 Maria Phelepina Maria Felepina Bisem Sirbiente 1835 28 Leonora Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
40 Damiana Brigida Damiana Brigida Nels Sirbiente 1826 Louisa Emancipacion (1 juli 1863) Suriname Ferdinand Hendrik Flu
41 Susanna Candida Susanna Candida Loopstok Sirbiente 1-12-1845 17 Lucretia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacob Lacle
42 Sarah Sarah Morel Sirbiente 1827 36 Margaritha Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Croes
43 Cathalina Romana Cathalina Romana Rozenberg Sirbiente 9-8-1844 18 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Leonora Currie
44 Dorothea Dorothea Rozenberg Sirbiente 1836 27 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan George Croes
45 Esperanza Amalia Esperanza Amalia Rozenberg Sirbiente 18-12-1848 14 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Frederik Oduber
46 Florentina Hiacintha Florentina Hijacintha Wernet Sirbiente 16-8-1844 18 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
47 Francisca Thomasina Francisca Thomasina Wernet Sirbiente 17-9-1847 15 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
48 Ilvana Ilvania Fingal Sirbiente 1-10-1846 16 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
49 Juilliet Juillet Wernet Sirbiente 10-5-1850 13 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
50 Maria Bisenta Maria Bisenta Fingal Sirbiente 1836 27 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
51 Martina Martina Vos Sirbiente 1828 35 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Clara Croes
52 Merselina Merselina Matus Sirbiente 1816 47 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
53 Narcissa Narcissa Wernet Sirbiente 1827 36 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
54 Petronilia Francisca Petronilia Francisca Wernet Sirbiente 17-9-1845 17 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
55 Raphaele Rafael Poffel Sirbiente 24-10-1846 16 Maria Emancipacion (1-7-1863) Willem, Francois en Louis Oduber
56 Sarafina Eloiza Serafina Eloiza Wernet Sirbiente 1-12-1842 20 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
57 Benjamin Benjamind Orman Sirbiente 1848 15 Maria Andrea Emancipacion (1-7-1863) Willem, Francois en Louis Oduber
58 Isidorus Isidorus Orman Sirbiente 2-1-1846 17 Maria Andrea Emancipacion (1-7-1863) Willem, Francois en Louis Oduber
59 Jose Maria de las Nieves Jose Maria de los Nives Orman Sirbiente 1838 25 Maria Andrea Emancipacion (1-7-1863) Willem, Francois en Louis Oduber
60 Maria Eugenia Maria Eugenia Orman Sirbiente 13-11-1840 22 Maria Andrea Emancipacion (1-7-1863) Willem, Francois en Louis Oduber
61 Andelij Seponie Andelie Sefronie Thiele Sirbiente 19-7-1847 15 Maria Ascencion Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Geraldina Thielen
62 Lutgardes Julia Lutgardus Julia Marok Sirbiente 16-6-1847 16 Maria Encarnacion Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
63 Merselina Leocadia Merselina Leocaria Marok Sirbiente 26-4-1843 20 Maria Encarnacion Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
64 Theolinde IJsavinia Theolinda IJsavinia Marok Sirbiente 27-10-1849 13 Maria Encarnacion Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
65 Beatris Beatries Sierbol Sirbiente 1821 42 Maria Farad Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik Kelly
66 Ana Eustacia Anna Eustacia Ecury Sirbiente 15-4-1840 23 Maria Felipa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacobus de Lange
67 Maria Theodora Maria Theodora Lennip Sirbiente 1791 72 Maria Helena Emancipacion (1-7-1863) M.C. Meinhardt
68 Braulia Braulia Paskel Sirbiente 26-3-1843 20 Maria Ignees Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Louisa Lecroix
69 Maria Ogenia Maria Ogenia Quilotte Sirbiente 1809 54 Maria Isabella Emancipacion (1-7-1863) Aruba Alexander Kelly
70 Florentina Martina Florentina Stamper Sirbiente 1831 32 Maria Louisa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Maduro
71 Marcus Marcelino Marcus Marcelina Odor Sirbiente 18-6-1845 18 Maria Louisa Emancipacion (1-7-1863) Venezuela Lourens Oduber Croes
72 Petrona Petrona Wernet Sirbiente 1803 60 Maria Louisa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
73 Anna Martha Anna Martha Bremer Sirbiente 1809 54 Maria Poppe Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
74 Dominga Dominga Krosendijk Sirbiente 1830 33 Maria Zebel Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Pieter Croes
75 Maria Rosina Maria Rosina Krosendijk Sirbiente 1832 31 Maria Zebel Emancipacion (1-7-1863) Aruba Simon Anthonij Croes
76 Mariana Marianna Krosendijk Sirbiente 1828 35 Maria Zebel Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacobus Croes
77 Susanna Susanna Suarsel Sirbiente 1829 34 Maria Zebel Emancipacion (1-7-1863) Aruba Damita Suares
78 Saturnina Saturnino Everon Sirbiente 29-11-1848 14 Martha Emancipacion (1-7-1863) Aruba Cornelis Tromp
79 Delaida Delaida Medus Sirbiente 1822 41 Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Joseph Frigerio
80 Jose Antonio Jose Antonio Olieberg Sirbiente 1831 32 Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Frederik Oduber
81 Petronellia Petronilia Bak Sirbiente 31-5-1849 14 Narcissa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Simon Anthonij Maduro
82 Leonora Leonora Palma Sirbiente 1835 28 Palmira Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Jacoba Arends
83 Regnita Regnita Palma Sirbiente 1832 31 Palmira Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Jacoba Arends
84 Adelin Adelien Goudstraat Sirbiente 1825 38 Petrona Emancipacion (1-7-1863) Aruba Simon Gomez
85 Betorina Betorina Goudstraat Sirbiente 1830 33 Petrona Emancipacion (1-7-1863) Aruba Simon Gomez
86 Carolina Carolina Wernet Sirbiente 1832 31 Petrona Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
87 Cecilia Cicilia Goudstraat Sirbiente 1838 25 Petrona Emancipacion (1-7-1863) Aruba Simon Gomez
88 Maria Maria Wernet Sirbiente 1821 42 Petrona Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
89 Constancia Gregoria Constancia Gregoria Kollot Sirbiente 9-5-1845 18 Regina Fransisca Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacobus de Lange
90 Maria Ignacia Maria Ignacia Kollot Sirbiente 30-7-1847 15 Regina Fransisca Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacobus de Lange
91 Pedro de Alcantara Pedro de Alcantara Kollot Sirbiente 19-10-1841 21 Regina Fransisca Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
92 Johanna Leonora Johanna Leonora Ursula Sirbiente 1833 30 Rosina Ursula Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Jean Oduber
93 Carolina Rosalia Carolina Rosalia Weller Sirbiente 4-11-1847 15 Saniet Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
94 Emelie Emelie Kamp Sirbiente 1821 42 Seferina Emancipacion (1-7-1863) De kinderen van Christiaan Luijdens
95 Willemina Willemina Struis Sirbiente 1788 75 Theresa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant

Lesa mas di e database aki


coleccion.aw - Un solo portal pa e herencia documental y audiovisual di Aruba.
E Website/Database aki ta un cooperacion entre Archivo Nacional Aruba, Biblioteca Nacional Aruba y UNOCA.
Pa pregunta tocante e database aki: tuma contacto cu nos.