Coleccion Aruba > Database di Personanan Sclavisa na Aruba 1840-1863 > Busca
Version na Papiamento English version of this Page Nederlandse versie


129 resultado, sortia segunAchternaam.
Opcion pa sortia: Nomber - Fam - Fecha di nacemento - Edad - Nomber di mama - Suceso (fecha)
  Nomber Nomber cu fam (na liberacion) Profesion Fecha di nacemento Edad Nomber di mama Suceso Lugar Doño
1 Virginia 1836 19 Maria Louisa Manumision (12-1855) Curaçao Josef van Jacob Henriquez
2 Corina Corina Berg 1840 10 Carolina Manumision (10-6-1850) Maria Elisabeth Oduber geboren Croes
3 Efrosina Efrosina Berg 1842 8 Carolina Manumision (10-6-1850) Maria Elisabeth Oduber geboren Croes
4 Pieternella Jeudinetta Pieternella Jeudinetta Berg 1842 8 Carolina Manumision (10-6-1850) Maria Elisabeth Oduber geboren Croes
5 Celina Celina Berg 1846 4 Carolina Manumision (10-6-1850) Maria Elisabeth Oduber geboren Croes
6 Josephina Josephina Berg 1846 4 Carolina Manumision (10-6-1850) Maria Elisabeth Oduber geboren Croes
7 Juan Ernist Jan Ernist Biest 1849 1 Maria Theodora Manumision (6-12-1850) Jan Hendrik van der Biest
8 Justo Justo Bommel 1850 5 Anthonetta Manumision (20-10-1855) de erfgenamen van Joseph SintJago Thiel te Aruba.
9 Gregorius Nelson Gregorius Nelson Broek 1841 9 Elijsa Manumision (10-6-1850) Wilhelmina Petronella Franken geboren van der Broek weduwe van Frans Franken
10 Dorina Dorina Capri 1824 34 Helena Manumision (14-10-1858) David Capriles jr.
11 Maria Elizabeth Maria Elizabeth Capri 1828 30 Helena Selestina Manumision (14-10-1858) David Capriles jr.
12 Maria Ignes Maria Ignes Capril 1809 53 Maria Manumision (9-8-1862) Aruba David Capriles jr.
13 Marcus Martijn Marcus Martijn Capril 1835 27 Maria Ignes Manumision (9-8-1862) Aruba David Capriles jr.
14 Juan Inocentus Juan Inocentus Capril 1839 23 Maria Ignes Manumision (9-8-1862) Aruba David Capriles jr.
15 Robles Robles Claudius 1841 3 Claudina Manumision (7-9-1844) Mozes de Casseres
16 Maria Roset Maria Roset Concepcion 1832 24 Maria Conception Manumision (december 1856) Curaçao Clementina Penso
17 Horatio Rafael Horatio Rafael Concepcion 1851 5 Maria Roset Manumision (12-1856) Curaçao Clementina Penso
18 Maria Zebel Maria Zebel Crux 1800 62 Mariana Manumision (31-1-1862) Jan Pieter Croes
19 Maria Ignes Maria Ignes Crux 1803 57 Susanna Manumision (1-10-1860) Jacobus Croes
20 Evarista Virgina Evarista Virgina Curial 1840 8 Maria Manumision (30-6-1848) Aruba Louis Bazin
21 Catharina Catharina De Vasolle 1836 22 Maria Conception Manumision (12-1858) Curaçao Jacob Abraham Jesurun
22 Juan Ignacio Juan Ignacio De Winden 1792 52 Delida Manumision (14-12-1844) Maria Martha Castro
23 Camilo Agapito Camilo Agapito Dubero 1851 2 Carolina Manumision (6-12-1853) Maria Elisabeth Oduber geboren Croes
24 Johannes Constantien Johannes Constatien Dubero 1838 24 Plantina Manumision (10-10-1862) Michael Pabiot Solagnier, M. de Lugo, S.E. Oduber en R.J. Oduber te Aruba.
25 Louis Louis Duins 1828 27 Catharina Manumision (31-5-1855) Jacobus Tromp
26 Maria Zacharia Maria Zacharia Elst 1813 35 Rita Manumision (12-1848) Curaçao David Abraham Jesurun
27 Johannes Simon Johannes Simon Estaquin 2-11-1851 4 Maria Roset Manumision (11-8-1856) Abigael Geertruida Paesch, weduwe van Casper Schonewolff
28 Apolonia Apolonia Ever 1835 22 Maria Manumision (29-7-1857) Maria Dorothea Pinedo, weduwe van Marten Evertsz te Aruba; Casper Schonewolff
29 Gerard Gerard Everon 1812 49 Ana Maria Manumision (15-3-1861) Aruba David Capriles jr. en Bernardus van der Veen Quant
30 Maria Nicolasa Maria Nicolasa Everon 1815 46 Ana Michaela Manumision (15-3-1861) Aruba David Capriles jr. en Bernardus van der Veen Quant
31 Maria Magdalena Maria Magdalena Everon 1792 69 Anna Christina Manumision (15-3-1861) Aruba David Capriles jr. en Bernardus van der Veen Quant
32 Maria Gerarda Maria Gerarda Everon 1810 51 Apolonia Manumision (15-3-1861) Aruba David Capriles jr. en Bernardus van der Veen Quant
33 Elijsa Elijza Everon 1822 36 Catharina Manumision (14-10-1858) de weduwe Marten Evertsz te Aruba.
34 John John Everon 1823 38 Catharina Manumision (15-3-1861) Aruba David Capriles jr. en Bernardus van der Veen Quant
35 Leonora Leonora Everon 1786 75 Clara Manumision (15-3-1861) Aruba David Capriles jr. en Bernardus van der Veen Quant
36 Mattheeuw Matheeuw Everon 1858 2 Eliza Manumision (1-10-1860) de weduwe Marten Evertsz te Aruba.
37 Nicolaas Evaristo Nicolaas Evaristo Everon 1850 11 Maria Elisa Manumision (15-3-1861) Aruba David Capriles jr. en Bernardus van der Veen Quant
38 Maria Alejandra Maria Alejandra Everon 1840 21 Maria Elisabeth Manumision (15-3-1861) Aruba David Capriles jr. en Bernardus van der Veen Quant
39 Francisco Gregorio Francisco Gregorio Everon 1842 19 Maria Eliza Manumision (15-3-1861) Aruba David Capriles jr. en Bernardus van der Veen Quant
40 Pedro Francito Pedro Francito Everon 1844 17 Maria Eliza Manumision (15-3-1861) Aruba David Capriles jr. en Bernardus van der Veen Quant
41 Juana Catharina Theresa Juana Catharina Theresa Everon 1846 15 Maria Eliza Manumision (15-3-1861) Aruba David Capriles jr. en Bernardus van der Veen Quant
42 Maria Francisca Maria Francisca Everon 1849 12 Maria Eliza Manumision (15-3-1861) Aruba David Capriles jr. en Bernardus van der Veen Quant
43 Maria Belijn Maria Belijn Everon 1853 8 Maria Eliza Manumision (15-3-1861) Aruba David Capriles jr. en Bernardus van der Veen Quant
44 Francois Albertus Francois Albertus Everon 1828 33 Maria Gerarda Manumision (15-3-1861) Aruba David Capriles jr. en Bernardus van der Veen Quant
45 Maria Rafaela Maria Rafaela Everon 1837 24 Maria Gerarda Manumision (15-3-1861) Aruba David Capriles jr. en Bernardus van der Veen Quant
46 Maria Elizabeth Maria Elizabeth Everon 1810 51 Maria Inees Manumision (15-3-1861) Aruba David Capriles jr. en Bernardus van der Veen Quant
47 Lourens Martin Lourens Martin Everon 1814 47 Maria Josepha Manumision (15-3-1861) Aruba David Capriles jr. en Bernardus van der Veen Quant
48 Palmira Palmira Everon 1811 50 Maria Martha Manumision (15-3-1861) Aruba David Capriles jr. en Bernardus van der Veen Quant
49 Jan Frederik Jan Frederik Everon 1837 24 Maria Nicolasa Manumision (15-3-1861) Aruba David Capriles jr. en Bernardus van der Veen Quant
50 Petrus Joseph Petrus Joseph Everon 1849 12 Maria Nicolasa Manumision (15-3-1861) Aruba David Capriles jr. en Bernardus van der Veen Quant
51 Lucas Lucas Everon 1807 54 Maria Thomasa Manumision (15-3-1861) Aruba David Capriles jr. en Bernardus van der Veen Quant
52 Santiago Santiago Everon 1842 19 Palmira Manumision (15-3-1861) Aruba David Capriles jr. en Bernardus van der Veen Quant
53 Nelson Nelson Everon 1830 31 Rijnita Manumision (15-3-1861) Aruba David Capriles jr. en Bernardus van der Veen Quant
54 Anthoin Bruno Anthoin Bruno Everon 1829 31 Sebel Manumision (1-10-1860) de weduwe Marten Evertsz te Aruba.
55 Johannes Lucianus Johannes Everon 1833 27 Sebel Manumision (1-10-1860) de weduwe Marten Evertsz te Aruba.
56 Johannes Johannes Everon 1821 40 Theresa Manumision (15-3-1861) Aruba David Capriles jr. en Bernardus van der Veen Quant
57 Betorina Rufina Betorina Rufina Flem 1841 5 Carolina Manumision (16-11-1846) Jan George Croes
58 Eugenio Eugenio Gallardo 3-1842 2 Fermina Maria Manumision (7-9-1844) Lodewijk Frederik Scholten
59 Juana Celestina Juana Celestina Gars 1817 45 Cathalina Manumision (12-1862) Curaçao David Gaerste junior. Vanaf 1858 de weduwe David Gaerste jr.
60 Jozef Maria Jozef Maria Garst 1840 22 Juana Celesterina Manumision (12-1862) Curaçao David Gaerste junior. Vanaf 1858 de weduwe David Gaerste jr.
61 Anna Jacoba Anna Jacoba Garst 1843 19 Juana Celesterina Manumision (december 1862) Curaçao David Gaerste junior. Vanaf 1858 de weduwe David Gaerste jr.
62 Marietje Marietje Haast 1809 41 Margaretha Manumision (12-1850) Curaçao Gabriel Pinedo
63 Escolastico Escolastico Haron 1846 15 Maria Manumision (1861) Curaçao de weduwe Piet van Essen voor rekening van haar kleinzoon Willem van Essen Horan
64 Magriet Magriet Henrico 1814 44 Bernardina Manumision (12-1858) Curaçao Jacob Moreno Henriquez
65 Jose Emanuel Jose Emanuel Hevers 1839 13 Elijsa Manumision (28-5-1852) Marten Evertsz
66 Jose de la Calacion Jose de la Calacion Hevers 1838 14 Maria Elisabeth Manumision (28-5-1852) Marten Evertsz
67 Pedro Pasqual Pedro Gabriel Jasper 1820 21 Maria Geertruida Manumision (17-9-1841) Ursula Ceferina Cafiero
68 Eduard Eduard Kaprilli 1823 30 Clara Manumision (4-5-1853) David Capriles jr.
69 Maria Salome Maria Salome Kluit 1806 56 Catita Olaria Manumision (9-4-1862) Nicolaas C. Eman
70 Constantinus Constantinus Koers 1829 25 Poostia Manumision (29-12-1854) Aruba Maria Elisabeth Croes
71 Johannis Martis Johannes Martis Kruis 1829 29 Rosina Ursula Manumision (14-10-1858) Maria Elisabeth Oduber geboren Croes
72 Agueda Maximiliana Agueda Maximiliana Kwaan 1845 6 Cleantis Manumision (28-7-1851) weduwe van Simon Quant
73 Guillermo Gilberto Willem Lamper 1831 12 Maria Eugenia Manumision (3-2-1843) Aruba De boedel van wijlen Anna Christina Lampe geboren Mulder
74 Maria Bita Rita Lamper 1833 10 Maria Eugenia Manumision (3-2-1843) Aruba De boedel van wijlen Anna Christina Lampe geboren Mulder
75 Philemon Philemon Leest 1828 28 Andrea Geertruida Manumision (12-1856) Curaçao Adrianus van Leest
76 Willem Willem Leo 1820 29 Martina Manumision (8-5-1849) Juan Leon
77 Sara German Sara Leonne 1799 41 Maria Antonia Manumision (22-2-1840) Juan Leon
78 Poulina Paulina Lobira 18-11-1840 3 Maria Eugenia Manumision (15-04-1844) Aruba Manuel Romero
79 Maria Eugenia Maria Eugenia Lobira 1813 31 Rita Lobo Manumision (13-5-1844) Aruba Manuel Romero
80 Josefa Eterfina Josefia Eterfina Mancini 1855 3 Clara Manumision (14-10-1858) Johannes Michael Eman
81 Venancio Gabriel Venancio Gabriel Maroc 1854 8 Cleantis Manumision (16-7-1862) de weduwe Simon Quant te Aruba.
82 Maria Encernacion Maria Encarnacion Maroc 1816 46 Maria Martha Manumision (16-7-1862) de weduwe S. Quant te Aruba.
83 Susanna Marthina Susanna Martina 1815 30 Anna Martina Pasken Manumision (25-6-1845) Jan Henricus Henricus
84 Samuel Manuel Metselaar 1789 58 Clasina Manumision (30-3-1847) Jan Lourens Croes
85 Maria Maria Nier 1780 72 Petrona Manumision (12-1852) Curaçao de weduwe Louisa W. Schot
86 Eliza Mauricia Eliza Mauricia Oldenburg 1857 4 Johanna Leonora Manumision (31-10-1861) Aruba Jean Oduber
87 Adriaan Adriaan Picus 1825 35 Beli Manumision (12-6-1860) Aruba Wijlen Jan Vos Specht
88 Martha Martha Pirone 1824 33 Leonilda Manumision (29-7-1857) Maria Dorothea Pinedo, weduwe van Marten Evertsz te Aruba; Casper Schonewolff
89 Clara Florentina Clara Florentina Polsdijk 1840 17 Elijza Manumision (29-7-1857) Maria Dorothea Pinedo, weduwe van Marten Evertsz te Aruba; Casper Schonewolff
90 Petra Maximia Petra Maximia Polsdijk 3-1857 0 Elijza Manumision (29-7-1857) Maria Dorothea Pinedo, weduwe van Marten Evertsz te Aruba; Casper Schonewolff
91 Carlos Carlos Ponse 1830 14 Joselien Manumision (13-5-1844) Aruba Damita Suares
92 Alexander Alexander Pop 1825 35 Anna Martha Manumision (18-1-1860) Johannes Ignacio Poppe
93 Jan Michiel Jan Michiel Pop 1827 33 Anna Martha Manumision (18-1-1860) Johannes Ignacio Poppe
94 Catharina Catharina Precilla 1801 58 Martha Manumision (1859) Curaçao Josef van Jacob Henriquez
95 Maria Elizabeth Maria Elisabeth Rijkel 1789 61 Dorenda Manumision (13-4-1850) Anna Elizabeth Silvester
96 Rosina Ursula Rosina Ursula Rikwest 1809 41 Sara Manumision (6-12-1850) Johanna Henriquez
97 Anna Helena Anna Helena Rimeri 1819 25 Maria Manumision (7-9-1844) Lodewijk Frederik Scholten
98 Minquelina Minquelina Riquest 1844 6 Rosina Ursula Manumision (6-12-1850) Johanna Henriquez
99 Francisco Deogracio Francisco Deogracio Riquest 1847 3 Rosina Ursula Manumision (6-12-1850) Johanna Henriquez
100 Joseph Leon Joseph Leo Ritsap 1835 15 Maria Manumision (6-12-1850) Pieter Ridderstap
101 Maria Mercelina Maria Mercelina Ritterstap 1791 56 Anna Gracia Manumision (31-12-1847) Anna Catharina Minnekoop, weduwe van Gasparito Ridderstap
102 Ursela Ursela Rivero 1814 47 Anna Eustatia Manumision (1861) Curaçao Theodorus Bonn
103 Louisa Palestina Louisa Palestina Schol 1828 33 Maria Helena Manumision (3-4-1861) de weduwe Lodewijk Frederik Scholten te Aruba.
104 Maria Francisca Maria Francisca Sencion 1783 70 Maria de Sencion Manumision (6-12-1853) Frederick Johannes van der Biest
105 Maria Rita Maria Rita Solane 1817 23 Anna Maria Pasken Manumision (22-2-1840) Amable Benoit Solagnier
106 Anna Martha Anna Martha Solane 1834 6 Maria Rita Manumision (22-2-1840) Amable Benoit Solagnier
107 Jan Frederik Jan Frederik Solane 1836 4 Maria Rita Manumision (22-2-1840) Amable Benoit Solagnier
108 Henrietta Henrietta Sontac 1846 9 Antonetta Manumision (20-10-1855) Damieta Suares
109 Valentina Uranie Valentina Uranie Thiel 1844 7 Maria Raphaela Manumision (15-3-1851) Maria Geraldina weduwe van Jacob Thielen
110 Petrona Petrona Tuil 1787 64 Anna Clara Manumision (28-7-1851) de weduwe Jacob Thielen
111 Gijsbertha Gijsbertha Uitstel 1794 56 Maria Manumision (12-1850) Curaçao Hendrietta Cathalina Krafft
112 Hendrik Christiaan Ural 1789 55 Maria Elisabeth Manumision (3-10-1844) Aruba De boedel van wijlen B.D. Kock
113 Maria Los Santos Maria Los Santos Vaanos 1815 46 Juana Manumision (1861) Curaçao J.G. van Os
114 Eustaquio Eustaquio Van Biessen 12-1854 0 Dorothea Ignees Manumision (31-5-1855) Jan Hendrik van der Biest
115 Plaude Elvira Plaude Elvire Van Biessen 1854 1 Maria Theodora Manumision (31-5-1855) Jan Hendrik van der Biest
116 Martis Martin Van der Biesen 1814 33 Maria Manumision (31-12-1847) erfgenamen van Jan van der Biest
117 Francois Protus Francois Protus Van der Croes 1845 3 Anna Christina Manumision (30-6-1848) Jacobus Croes
118 Jeantil Agapito Jeantil Agapito Van der Croes 1846 2 Anna Christina Manumision (30-6-1848) Jacobus Croes
119 Jan Pieter Jan Pieter Van der Croes 3-1848 0 Anna Christina Manumision (30-6-1848) Jacobus Croes
120 Anna Christina Anna Christina Van der Croes 1826 22 Maria Ignees Manumision (30-6-1848) Jacobus Croes Fz.
121 Geraldino Giraldino Van Quant 1853 2 Gerarda Louisa Manumision (20-10-1855) Bernardus van der Veen Quant
122 Maria Magdalena Van Trompen 1811 34 Maria Petrona Manumision (8-3-1845) Aruba Maria Petrona Tromp
123 Johanna Zoraida Johanna Zoraida Vanenbies 18-6-1852 0 Dorothea Ignees Manumision (24-6-1852) Jan Hendrik van der Biest
124 Jose Polegrin Jose Polegrin Viggur 1846 14 Maria Augustina Manumision (1860) Curaçao Jacob Abraham Jesurun
125 Maria Mathilda Maria Mathilde Voort 1835 9 Catharina Manumision (7-9-1844) Marten Evertsz
126 Martina Martina Vrolijk 1819 33 Merselina Manumision (17-7-1852) Maria Elisabeth Oduber geboren Croes
127 Wilinton Wilinton Wellesley 1856 2 Maria Ogenia Manumision (14-10-1858) Louis Lourens Oduber
128 Juliaan Juliaan Weven 1840 6 Maria del Carmen Manumision (16-11-1846) Anna Susanna Curiel
129 Rafina Rafina Zollanier 1821 30 Maria Ignees Manumision (10-11-1851) Aruba Amable Benoit Solagnier

Lesa mas di e database aki


coleccion.aw - Un solo portal pa e herencia documental y audiovisual di Aruba.
E Website/Database aki ta un cooperacion entre Archivo Nacional Aruba, Biblioteca Nacional Aruba y UNOCA.
Pa pregunta tocante e database aki: tuma contacto cu nos.