Coleccion Aruba > Database di Personanan Sclavisa na Aruba 1840-1863 > Busca
Version na Papiamento English version of this Page Nederlandse versie


90 resultado, sortia segun Fecha di nacemento.
Opcion pa sortia: Nomber - Fam - Fecha di nacemento - Edad - Nomber di mama - Suceso (fecha)
  Nomber Nomber cu fam (na liberacion) Profesion Fecha di nacemento Edad Nomber di mama Suceso Lugar Doño
1 Pierre Pierre Andre Cunukero 1793 70 Susanna Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
2 Juan Thomas Juan Thomas Vogel Cunukero 1794 69 Maria Gracia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Cornelis Tromp
3 Jose Antonio Jose Antonio Bisem Cunukero 1801 62 Johanna Arnota Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Govert Quant
4 Benito Benito Rozenberg Cunukero 1804 59 Maria Gracia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
5 Minguel Minguel Fingal Cunukero 1806 57 Maria Emancipacion (1-7-1863) De erfgenamen van wijlen Jacobus Croes sr.
6 Lambertus Lambertus Cunukero 1809 54 Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jean Oduber Croes
7 Thomas Thomas Odor Cunukero 1810 53 Juana Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik Kelly
8 George George Pado Cunukero 1813 50 Paulina Pardo Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
9 Isaac Isaac Horst Cunukero 1813 50 Susanna Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
10 Jacob Jacob Horst Cunukero 1813 50 Susanna Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
11 Constantien Constantien Odor Cunukero 1814 49 Catharina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannas Andries Werleman
12 Jose Jose Rosa Cunukero 1814 49 Rosa Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
13 Rimon Nicolaas Rimon Nicolaas Odor Cunukero 1814 49 Catrina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Nicolaas Oduber
14 Gerard Gerard Odor Cunukero 1815 48 Juana Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
15 Guillermo Guillermo Vogel Cunukero 1815 48 Maria Gracia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacobus de Lange
16 George George Sloot Cunukero 1816 47 Anna Michij Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
17 Juan Juan Wild Cunukero 1816 47 Lucia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Michael Eman
18 Bartholdo Bartholdo Moerdijk Cunukero 1817 46 Maria Rosaria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pedro Maduro
19 Louis Louis Stram Cunukero 1817 46 Florentina Emancipacion (1-7-1863) De weduwe van wijlen Jean Anthonij Oduber
20 Adriaan Adriaan Odor Cunukero 1819 44 Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jean Oduber Croes
21 Frederik Frederik Bijlo Cunukero 1819 44 Maria Magdalena Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
22 Lucas Lucas Odor Cunukero 1819 44 Juana Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Boekhout
23 Marthis Marthis Odor Cunukero 1821 42 Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jean Oduber Croes
24 Thomas Thomas Krospaal Cunukero 1821 42 Catrijn Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Pieter Croes
25 Juan Juan Trompetter Cunukero 1823 40 Juana Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Martin Tromp
26 Hilazio Hilario Cunukero 1826 37 Betinna Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
27 Martijn Martijn Vos Cunukero 1826 37 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Lourens Croes
28 Joseph Joseph Hassel Cunukero 1828 35 Mattea Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Frederik Oduber
29 Juan Juan Wernet Cunukero 1828 35 Petrona Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
30 Felip Felip Rozenberg Cunukero 1829 34 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Frederik Johannes van der Biest
31 Johannes Johannes Bisem Cunukero 1829 34 Leonora Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Govert Quant
32 Johannes Johannes Paskel Cunukero 1829 34 Maria Ignees Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jochem Paesch
33 Juan Gerard Juan Gerard Stamper Cunukero 1829 34 Maria Louisa Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Pieter Croes
34 Juan Jose Juan Jose Ridderstaat Cunukero 1829 34 Maria Merselina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Ridderstap
35 Juan Juan Vos Cunukero 1830 33 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Simon Anthonij Maduro
36 Juan Juan Hassel Cunukero 1830 33 Mattea Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Jean Oduber
37 Nicolas Nicolaas Paskel Cunukero 1830 33 Maria Ignees Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jochem Paesch
38 Seder Mortis Seder Mortis Ridderstaat Cunukero 1832 31 Maria Mercelina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Jean Oduber
39 Gerard Martin Gerard Martin Quandus Cunukero 1832 31 Aldersina Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
40 Juan Pedro Juan Pedro Marok Cunukero 1833 30 Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
41 Christiaan Christiaan Reef Cunukero 1834 29 Rosij Emancipacion (1-7-1863) Aruba Michiel de Veer
42 George George Domana Cunukero 1834 29 Klementina Emancipacion (1-7-1863) De erfgenamen van wijlen Jacobus Croes sr.
43 Jan Frederik Jan Frederik Fabus Cunukero 1834 29 Carolina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan George Croes
44 Martilia Martilia Haan Cunukero 1834 29 Eustacia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Cornelis Tromp
45 Juan van Nicolaas Juan Nicolaas Water Cunukero 1835 28 Hendrietta Emancipacion (1-7-1863) Aruba Casper Theodorus Croes
46 Mattheo Matteo Holberg Cunukero 1835 28 Mattea Emancipacion (1-7-1863) Aruba George Wolff
47 George Septimo George Septimo Quandus Cunukero 1837 26 Aldersina Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Bernardus van der Veen Quant
48 Lourens Justianus Chivalier Lourens Justianus Chivalier Marok Cunukero 1837 26 Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
49 Lucas Lucas Rozenberg Cunukero 1837 26 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacobus Croes
50 Jose Maria Jose Maria Bremer Cunukero 1838 25 Anna Martha Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
51 Lodewijk Paulus Lodewijk Paulus Kwarts Cunukero 1838 25 Poulina Henrietta Emancipacion (1-7-1863) Aruba Bernardus van der Veen Quant
52 Michael Michael Cunukero 1838 25 Carolina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
53 Barnabas Barnabas Odor Cunukero 1839 24 Emerencia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jean Oduber Croes
54 Frederik Frederik Lenbek Cunukero 1839 24 Fermina Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
55 Oportuno Oportuno Hassel Cunukero 1839 24 Mattea Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Jean Oduber
56 Zander Cresens Zander Cresens Zwaan Cunukero 1839 24 Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
57 Jose Ramon Jose Ramon Marok Cunukero 1840 23 Maria Encarnacion Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
58 Isaac Apollo Isaac Apollo Quandus Cunukero 9-2-1840 23 Aldersina Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Quant
59 Claudio Osbaldo Claudio Osbaldo Wester Cunukero 30-10-1840 22 Clementina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
60 Jacobus Monico Jacobus Monico Kwarts Cunukero 4-5-1841 22 Helena Celestina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van Bernardus van der Veen Quant
61 Bernardin Deceno Bernardino Deceno Bremer Cunukero 20-5-1841 22 Anna Martha Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
62 Nobertus Nobertus Kransen Cunukero 6-6-1841 22 Dominga Emancipacion (1-7-1863) De erfgenamen van wijlen Jacobus Croes sr.
63 Abelardo Mattheus Abelardo Mattheus Zwaan Cunukero 21-9-1841 21 Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
64 Emerencia Emerencia Bijlo Cunukero 23-1-1842 21 Klarissa Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Lodewijk Frederik Scholten
65 Julian Valentin Juliaan Valentin Odor Cunukero 13-2-1842 21 Emerencia Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jean Oduber Croes
66 Felix de Catalicio Felix Catalicio Kemp Cunukero 18-5-1842 21 Florencia Emancipacion (1-7-1863) Aruba David Capriles jr.
67 Jose Rumaldo Jose Rumaldo Rozenberg Cunukero 1-7-1842 21 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
68 Jose de los Santos Minguel de los Santos Helder Cunukero 5-7-1842 20 Christina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
69 Betriaan Betriaan Vos Cunukero 1843 20 Maria Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Clara Croes
70 Jonathan Jonathan Zwaan Cunukero 1843 20 Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
71 Emanuel Emanuel Wild Cunukero 1-1-1843 20 Carolina Emancipacion (1-7-1863) Aruba De kinderen van wijlen Jan Daniel Oduber
72 Francois Paulo Francois Paulo Kasino Cunukero 26-1-1843 20 Malain Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan George Croes
73 Joseph Joseph Kollot Cunukero 7-4-1843 20 Regina Fransisca Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jacobus de Lange
74 Lucas Lucas Water Cunukero 18-10-1843 19 Hendrina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Lampe
75 David David Zwaan Cunukero 6-12-1843 19 Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
76 Jean Jaques Juan Jaques Weller Cunukero 13-12-1843 19 Saniet Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
77 Jose Jose Kamp Cunukero 19-3-1844 19 Emelie Emancipacion (1-7-1863) Aruba De weduwe van wijlen Juan Leon
78 Eucacio Pedro Eulalio Pedro Bikker Cunukero 12-2-1845 18 Maria Theodora Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
79 Cleto Martin Cleto Martin Duro Cunukero 23-4-1845 18 Maria Encarnacion Emancipacion (1-7-1863) Aruba Elizabeth van der Biest
80 Ferdinand Angela Ferdinand Angela Wester Cunukero 2-10-1845 17 Clementina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Elizabeth Oduber geboren Croes
81 Pedro Cathalina Pedro Cathalina Everon Cunukero 25-11-1845 17 Martha Emancipacion (1-7-1863) Aruba Cornelis Tromp
82 Thomas Thomas Vries Cunukero 21-11-1846 16 Martina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Anna Clara Croes
83 Eduard Eduardo Rei Bikker Cunukero 11-5-1847 16 Maria Theodora Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest
84 Juan Pedro Juan Pedro Wernet Cunukero 2-6-1847 16 Reina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
85 Carlos Martin Carlos Martin Klepper Cunukero 2-7-1847 15 Celestina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Julian Marten Semeleer
86 Willem Eduard Willem Edmund Water Cunukero 5-2-1848 15 Hendrina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Pieter Lampe
87 Celestino Jesus Celestino Jesus Mispad Cunukero 6-4-1849 14 Cleantis Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johanna C. Quant
88 Garbiro Garbiro Wernet Cunukero 17-9-1849 13 Carolina Emancipacion (1-7-1863) Aruba Johannes Andries Werleman
89 Gustave Gustave Thiele Cunukero 2-10-1849 13 Maria Ascencion Emancipacion (1-7-1863) Aruba Maria Geraldina Thielen
90 Utalis Utalis Bremer Cunukero 17-5-1852 11 Anna Martha Emancipacion (1-7-1863) Aruba Jan Hendrik van der Biest

Lesa mas di e database aki


coleccion.aw - Un solo portal pa e herencia documental y audiovisual di Aruba.
E Website/Database aki ta un cooperacion entre Archivo Nacional Aruba, Biblioteca Nacional Aruba y UNOCA.
Pa pregunta tocante e database aki: tuma contacto cu nos.